PFL wykupi Bellator MMA

PFL kupi Bellatora!? Trzęsienie ziemi w MMA!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 27 kwietnia 2023

PFL kupi organizację Bellator? Wedle najnowszych plotek potwierdzonych przez dwa niezależne źródła liga PFL jest bliska finalizacji zakupu organizacji Bellator MMA. Byłoby to prawdziwe trzęsienie ziemi w MMA!

PFL, czyli Professional Fighters League to organizacja MMA działająca w systemie zbliżonym do innych rozgrywek sportowych w USA. Każdy rok rozpoczyna się zatem od sezonu zasadniczego, czyli rozgrywek grupowych, w których zawodnicy zdobywają punkty za wygrane, a także dodatkowe punkty za wygrane przed czasem.

Następnie najlepsi zawodnicy mierzą się w systemie play-off, czyli systemie pucharowym. W końcu na wielkiej finałowej gali dochodzi do walk rangi mistrzowskiej, rozgrywanych na dystansie pięciu rund, których zwycięzcy otrzymują pasy oraz czeki wysokości miliona dolarów. Dla fanów z Polski czy innych europejskich krajów najlepszym przykładem tego typu rozgrywek jest zapewne piłkarska Liga Mistrzów.

PFL działa na rynku stosunkowo krótko bo od 2017 roku, wcześniej w latach 2012-2017 znana była pod nazwą World Series of Fighting. Na początku tego roku do struktury właścicieli dołączył bogaty youtuber i początkujący pięściarz Jake Paul i zapowiedział spore inwestycje oraz start gal PPV.

Bellator to z kolei organizacja, która na rynku działa zdecydowanie dłużej bo od 2009 roku. Organizacja ta bardzo szybko się rozbudowała i zyskała miano drugiej, po UFC najlepszej organizacji MMA na świecie. Wszystko przez to, że Bellator bazował na turniejach i grand prix oraz od samego początku organizował wydarzenia w zasadzie co tydzień co sprawiało, że fani MMA chętnie zasiadali przed telewizorami by śledzić eventy Bellatora.

W ostatnich latach Bellator zasłynął głównie z wielkich eventów organizowanych wspólnie z japońską federacją Rizin. Na ostatniej sylwestrowej gali reprezentanci amerykańskiej organizacji rozgromili Japończyków 5:0. McKee wygrywa z Souzą! Bellator gromi Rizin 5:0 w meczu MMA – wyniki. Kolejna kolaboracja już wkrótce, gdyż na majowej gali Rizin zobaczymy w akcji między innymi byłego mistrza Bellatora. Były mistrz Bellatora zawalczy na gali Rizin 42! Trailer wydarzenia [VIDEO]

PFL kupi Bellator?

Od początku 2023 roku można było znaleźć w sieci artykuły mówiące o tym, że organizacja Bellator została wystawiona na sprzedaż. Informację taką w programie MMA Hour przekazał także jeden z najlepszych branżowych dziennikarzy Ariel Helwani, który powiedział, że spółka Viacom/CBS zdaje się szukać kupca, który skusi się na wykupienie organizacji Bellator.

Dwa niezależne źródła potwierdzają plotki o tym, że organizacja PFL jest bliska zakupu organizacji Bellator! Jeśli PFL sfinalizuje zakup to dojdzie do sytuacji, w której Scott Coker ponownie zostanie „pozbawiony” organizacji. Coker był bowiem prezesem Strikeforce kiedy organizacja UFC wchłonęła tę spółkę.

Todd Atkins zamieścił na twitterze krótkie nagranie, w którym powiedział, że PFL ma kupić organizację Bellator jednak póki co niejasna jest sytuacja dotycząca „brandu” drugiej z organizacji. Atkins, który prowadzi swój podcast o MMA powiedział, że Bellator miałby w niedalekiej przeszłości skupić się na ekspansji na rynek europejski i za to miałby być właśnie odpowiedzialny prezes Scott Coker. Pytanie co dalej? O tym przekonamy się zapewne wkrótce.

Aktualizacja: Dnia 20 listopada 2023 roku organizacja PFL wykupiła organizację Bellator MMA. Więcej szczegółów tutaj.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments