ufc vegas 88 amanda ribas vs rose namajunas

Amanda Ribas vs. Rose Namajunas walką wieczoru UFC Vegas 88

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 stycznia 2024

Amanda Ribas i Rose Namajunas zmierzą się 23 marca w walce wieczoru gali UFC Vegas 88. Pojedynek został zakontraktowany w kategorii muszej.

Dana White ogłosił pierwsze zestawienie gali UFC Vegas 88. Na pierwszy ogień poszło to co najważniejsze, czyli walka wieczoru wydarzenia, która odbędzie się 23 marca w UFC APEX w Las Vegas.

W octagonie zmierzą się Rose Namajunas, była mistrzyni kategorii słomkowej, oraz Amanda Ribas. Walka została zakontraktowana w limicie kategorii muszej (-57 kg).

Oznacza to, że mimo kiepskiego występu w debiucie w wyższej dywizji Namajunas postanowiła pozostać w kategorii muszej. W walce z Manon Fiorot w Paryżu, była mistrzyni UFC pokazała niewiele jednak od tamtej pory minęło sporo czasu, który mógł wyjść Rose tylko na dobre, zwłaszcza jak chodzi o nabranie masy mięśniowej i pracą nad poprawieniem siły i wytrzymałości.

Amanda Ribas to zawodniczka, która walczy w UFC ze zmiennym szczęściem i jak tylko doczłapie się do ciut wyższej pozycji w rankingu to natychmiast z niej spada po przegranej z wyżej notowaną rywalką. Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że Ribas jest w tym momencie notowana na 9. miejscu zarówno w rankingu kategorii słomkowej jak i rankingu dywizji muszej.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments