aljamain sterling całkowicie zdominował calvina kattara na ufc 300

Aljamain Sterling całkowicie zdominował Calvina Kattara na UFC 300

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 kwietnia 2024

Na gali UFC 300 zmierzyli się Calvin Kattar i Aljamain Sterling. Był to pojedynek o awans w rankingu kategorii piórkowej.

W jednym z najciekawszych starć karty wstępnej gali UFC 300 zmierzyli się Calvin Kattar i Aljamain Sterling. Zawodnik z Bostonu jest notowany na ósmej lokacie rankingu UFC w dywizji piórkowej.

Sterling to były mistrz kategorii koguciej, który po utracie pasa podjął decyzję o przejściu do dywizji do 66 kilogramów. Tylko wygrany walki Kattar vs Sterling będzie mógł liczyć na kolejne walki z najmocniejszymi nazwiskami kategorii piórkowej.

UFC 300: Sterling pokonał Kattara

Sterling rozpoczął ataki od kopnięć. Aljamain trafił bardzo mocnym prawym. Kattar zaatakował lewym sierpowym i wysokim kopnięciem. Dobry obszerny lewy Sterlinga. Po dwóch minutach Aljamain poszedł po nogi rywala. Sterling niczym zaprogramowany walczył o uzyskanie obalenia. Kattar próbował wrócić do stójki jednak jak tylko to zrobił Aljamain natychmiast rzucił nim ponownie o matę. Sterling atakuje zza pleców. Nic z tego wracamy do stójki. Kattar stara się odgryzać mocnymi ciosami jednak póki co Sterling jest szybszy i sprytniejszy. Aljamain ponownie wszedł w nogi rywala ładnie odchodząc do boku i w końcu zaprocentowało to obaleniem. Runda 10:9 Sterling.

Sterling miesza ataki na łydkę z kopnięciami na korpus. Aljo bardzo szybko skraca dystans i sprowadza walkę na matę. Sterling dobrze niweluje atuty rywala jednak nie podoba się to publiczności, gdyż w walce jest za dużo klinczu. Aljamain Sterling atakuje kolanami pod siatką. Po rozerwaniu klinczu Sterling trafia dwukrotnie. Ładna kombinacja i kolejne udane obalenie Aljamaina. Ostatnia minuta rundy w parterze, nic specjalnego się jednak nie dzieje. Runda 10:9 Sterling.

Ponownie szybki klincz w wykonaniu Sterlinga. Były mistrz kategorii koguciej pracuje kolanami. Udane sprowadzenie Sterlinga. Kattar w zasadzie nic nie robi, ani ofensywnie ani defensywnie. Podniesienie pozycji i świetny slam w wykonaniu Aljamaina Sterlinga.

Aljamain Sterling pokonał Calvina Kattara po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments