Zuckerberg vs Musk pobije wszelkie rekordy sprzedaży PPV? Sonnen: „To istne szaleństwo, ale…”

S
0
Opublikowano: 27 czerwca 2023

W ubiegłym tygodniu padła zaskakująca informacja: w oktagonie UFC może w przyszłości dojść do walki multimiliarderów. Chael Sonnen uważa, że ten pojedynek wskoczyłby na 1. miejsce sprzedaży PPV i ciężko byłoby go pobić.

Mowa oczywiście o potencjalnym pojedynku Mark Zuckerberg vs Elon Musk. Współzałożyciel Facebooka i właściciel Tesli i Twittera w ostatnim czasie posłali w swoją stronę kilka wpisów na platformie tego drugiego, proponując walkę. Nie mogło to umknąć uwadze Dany White’a, który powiedział w rozmowie z TMZ Sports, że skontaktował się zarówno z jednym, jak i drugim.

„Mark Zuckerberg odpowiedział [Elonowi] 'wyślij mi lokalizację’, jak Khabib Nurmagomedov, gdy ktoś go wyzywał. Rozmawiałem z Elonem i Markiem minionej nocy, obaj są śmiertelnie poważni w sprawie walki.”

Prezydent UFC nazwał też to zestawienie „największym w historii świata”. Podobnego zdania jest Chael Sonnen, który uważa, że ten pojedynek absolutnie pobiłby rekord sprzedaży licencji.

„Na bank sprzedać można ponad 10 milionów PPV. Aczkolwiek wydaje mi się, że liczby mogą oscylować bliżej 20-25 milionów, bo zakładam, że ich firmy się w to wmieszają. Nagle Twitter zacznie zajmować się transmisjami PPV, a wtedy i Facebook również by mógł. I w ten sposób dochodzisz do 25-milionowej sprzedaży. To, co właśnie powiedziałem, to istne szaleństwo, ale myślę jednak, że jakby biznes troszkę się zmienił, to z pewnością jest to wykonalne.”

To, że Zuckerberg i Musk wykorzystaliby swoje platformy do promocji walki, jest jasne jak słońce. Już samo to pozwoliłoby im dotrzeć do każdego użytkownika. Jeśli przewidywania Sonnena okazałyby się prawdziwe, to zapewne długo przyszłoby czekać na walkę, która to przebije.

Obecnie rekord PPV z udziałem gwiazdy MMA należy do hali „Mayweather vs. McGregor”, które zaliczyło 4,3 miliona sprzedanych licencji. Najczęściej kupowana gala UFC to z kolei na z numerem 229 i pojedynkiem Conora z Khabibem. Tu z kolei sprzedano 2,4 miliona PPV [za: Tapology].

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments