walt harris zawieszony na cztery lata za stosowanie sterydów

Walt Harris zawieszony na 4 lata za stosowanie sterydów!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 21 marca 2024

Wygląda na to, że kariera 40-letniego Walta Harrisa właśnie dobiegła końca. Zawodnik UFC został przyłapany przez CSAD na stosowaniu sterydów anabolicznych.

Amerykanin Walt Harris został przyłapany przez Combat Sports Anti-Doping (CSAD) na stosowaniu niedozwolonych środków. Organizacja która zastąpiła USADA wykryła niedozwolone środki w próbkach pobranych od Harrisa.

Walt Harris został zawieszony na cztery lata za stosowanie sterydów anaboliczno-androgennych. W próbkach pobranych od Harrisa w czerwcu i lipcu wykryto drostanolon i testosteron. Zawodnik został wstępnie oflagowany, a niedawno odniesiono się do próbki B pobranej od zawodnika w sierpniu.

W próbkach moczu i krwi wykryto nie tylko wspomniane wcześniej substancje, lecz także anastrozol. Warto podkreślić, że zawodnik kategorii ciężkiej był wstępnie zawieszony przez NAC na rok co sprawia, że jego kara po prostu się wydłuży do czterech lat łącznie.

Oznacza to, że Harris będzie mógł wrócić do startów w lipcu 2027 roku. Najpewniej „Big Ticket” w takim wypadku zakończy sportową karierę. Oczywiście istnieje też opcja umożliwiająca rozstanie się z organizacją UFC i podjęcie próby startów w jednej z rosyjskich czy azjatyckich organizacji które nie przeprowadzają testów antydopingowych i w których nie obowiązuje zawieszenie wystawione przez CSAD.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments