strickland pokonał imavova

UFC Vegas 67: Sean Strickland lepszy od Imavova w walce wieczoru!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 stycznia 2023

W walce wieczoru gali UFC Vegas 67 zmierzyli się Nassourdine Imavov i Sean Strickland. W main evencie pierwotnie miał wystąpić Kelvin Gastelum jednak doznał urazu i infekcji i w konsekwencji został zastąpiony przez Amerykanina. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii półciężkiej.

Nassourdine Imavov (12-3) przed galą UFC Vegas 67 zaliczył trzy kolejne wygrane natomiast Sean Strickland (25-5), który do niedawna mógł się pochwalić serię sześciu kolejnych zwycięstw przystępował do walki z Francuzem po serii dwóch porażek.

Młodszy o cztery lata Paryżanin nigdy nie przegrał walki przez nokaut natomiast Amerykanin z Anaheim nigdy nie został poddany. Przewaga doświadczenia bez wątpienia była po stronie Stricklanda, jednak faworytem bukmacherów był Imavov.

Imavov rozpoczął pojedynek od ataków i szybkiego poruszania się na nogach. Strickland z wyprostowaną pozycją wyglądał na dość statycznego i wolniejszego od Nassourdine’a, który kilkukrotnie trafił pięściami. Podczas jednej z wymian Sean skontrował ładnym prawym. Chwila klinczu zainicjowana przez Stricklanda. Bardzo wyrównana pierwsza odsłona walki.

Strickland stara się narzucać własne tempo walki i poruszać się do przodu. Imavov krąży wokół i stara się unikać ciosów oponenta. Po minucie mamy klincz pod siatką. Strickland trafia kombinacją, Nassourdine odpowiada stopującym prostym. Sean wszedł mocno w nogi rywala jednak Imavov szybko wstał. Kolano na korpus ze strony Francuza. Bardzo ładna akcja lewy-prawy w wykonaniu Imavova. Nassourdine kończy rundę krótkim łokciem.

Ładna kombinacja Stricklanda na otwarcie trzeciej rundy. Imavov kontruje. Strickland wygląda w tym starciu lepiej niż w pojedynku z Cannonierem. Francuz nurkuje w nogi rywala jednak Sean łatwo unika tego ataku. Obaj trenerzy domagają się od swoich zawodników większej ilości kopnięć. Kolejna wyrównana runda.

Wydaje się, że w czwartej rundzie zawodnicy zaczęli wkładać więcej siły w ciosy. Strickland klinczuje i umęcza Francuza pod siatką. Strickland wyprowadza dwa mocne proste, które docierają do głowy rywala. Bez wątpienia Amerykanin wyprowadził w tej walce więcej celnych ciosów na głowę, jak chodzi o ciosy na korpus i nogi tutaj statystyki z obu stron są niemal identyczne.

Piąta, finałowa runda. Zawodnicy rozpoczęli od wymiany w krótkim dystansie. Brakło jednak mocnych ciosów. Strickland dociska Imavova do siatki. Nassourdine trafił łokciem na rozerwanie, ponowił atak kombinacją bokserską. Kiedy tylko Francuz zaczyna się rozkręcać to Strickland klinczuje lub atakuje prostym utrudniając rywalowi ofensywę. Bardzo ładne łokcie i kolano w wykonaniu Imavova. Bardzo wysokie tempo w końcówce! Zawodnicy poszli na szaloną wymianę.

Sean Strickland pokonał Nassourdine’a Imavova po jednoglośnej decyzji sędziów.

Zostaw ocenę
0
0