szymon bajor vs viktor pesta na ksw 89 w gliwicach

Szymon Bajor vs. Viktor Pesta na KSW 89 w Gliwicach

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 października 2023

Federacja KSW ogłosiła kolejne zestawienie gali KSW 89 w Gliwicach. 16 grudnia dojdzie do walki Szymon Bajor vs. Viktor Pesta. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii ciężkiej.

W trakcie gali KSW 87 ogłoszono między innymi zakontraktowanie Marcina Helda i Łukasza Charzewskiego. Później pojawiła się także informacja o tym, że na gali KSW 89 w Gliwicach w okrągłej klatce KSW zmierzą się Szymon Bajor i Viktor Pesta. Polsko-czeskie starcie zakontraktowano w limicie kategorii ciężkiej.

Szymon Bajor jest byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego wagi ciężkiej KSW. W ostatnim pojedynku zmierzył się w walce o pas z Philem De Friesem, ale musiał uznać wyższość Anglika w klatce. Reprezentant klubu Universal Fight Team ma za sobą bogatą karierę w świecie MMA. Jest byłym mistrzem organizacji PLMMA i byłym tymczasowym czempionem marki FEN.

Do dziś stoczył 34 pojedynki, z których 24 wygrał. Doświadczenie zbierał nie tylko w Polsce, ale też w Japonii, Walii, Rosji, Niemczech i na Słowacji. Bił się dla takich organizacji jak PFL czy Rizin. Szymon jest wszechstronnym zawodnikiem, który dziesięć razy poddawał i tyle samo razy nokautował swoich rywali.

Viktor Pesta – sylwetka zawodnika

Viktor Pešta ma za sobą udany debiut w okrągłej klatce. Podczas gali KSW 86 starał się z Filipem Stawowym, zdominował go, pokonał już w pierwszej rundzie i zdobył bonus za najlepsze poddanie wieczoru. Pešta jest jednym z najbardziej znanych czeskich zawodników MMA. Do tej pory stoczył blisko 30 pojedynków, z których dziewiętnaście wygrał. Piętnaście razy kończył rywali przed czasem, a dziesięć razy robił to już w pierwszej rundzie.

Czech jest byłym mistrzem wagi półciężkiej organizacji Oktagon MMA. W swojej karierze rywalizował między innymi pod skrzydłami UFC oraz Professional Fighters League. Poza Polską walczył w Czechach, Danii, Szwecji, USA, Rosji i na Słowacji.

Najbliższe gale federacji KSW – KSW 88 oraz KSW 89 obstawisz u bukmachera eFortuna.pl. Zarejestruj konto, skorzystaj z promocji dla nowych graczy i wypełnij pierwszy kupon. Obstawiaj gale KSW tutaj.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments