Dana White szef ufc

Szok! Dana White wydał oświadczenie na konferencji prasowej przed UFC Vegas 67. Czy szef opuści UFC? [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 stycznia 2023

Dana White pojawił się dziś na konferencji prasowej przed galą UFC Vegas 67. Prezes organizacji UFC dość niespodziewanie wyszedł do dziennikarzy by odpowiedzieć na ich pytania, a także wydać oświadczenie na temat sytuacji, o której od kilku dni było bardzo głośno w branżowych mediach. Czy szef najlepszej ligi MMA na świecie poniesie konsekwencje swojego zachowania?

Wróćmy na moment do początku całej sprawy, czyli nagrania opublikowanego przez TMZ. Zarejestrowane zajście miało miejsce w klubie w Cabo San Lucas, gdzie Dana White przebywał z żoną. Na wideo widać, jak prezydent UFC sprzecza się o coś z małżonką, po czym ta uderza go z „liścia”, a on oddaje jej dwoma uderzeniami. Zamieszanie wraz z pierwszą wypowiedzią White’a na ten temat możecie zobaczyć tutaj. Dana White podniósł rękę na żonę! Oboje wydali oświadczenia (VIDEO).

W kolejnych dniach udziały spółki Endeavor, właściciela organizacji UFC zaczęły tracić na wartości. Udziały Endeavor, właściciela UFC straciły 6% wartości po tym jak Dana White uderzył żonę. Sprawą prezydenta zajęli się także senatorowie – Czarne chmury nad Daną Whitem! Senatorowie Stanów Zjednoczonych włączają się w sprawę!

Tymczasem dziś jakby nigdy nic prezes organizacji UFC pojawił się na konferencji prasowej, wyszedł do dziennikarzy by wydać oświadczenie, a także jeszcze raz wypowiedzieć się na temat sytuacji.

„Jakie konsekwencje powinienem ponieść? Wy mi powiedzcie. 30 dni zawieszenia? W jaki sposób by mnie to zabolało? Pamiętacie COVID? Powiedziałem wam wtedy, że mógłbym przez 10 lat nic nie robić, ale wiecie co by się stało? To by zabolało pracowników UFC, a przede wszystkim zawodników, a nie mnie. Mogłem odejść w 2016 roku. Czy powinienem się zmienić i kajać się? Nie. Dlatego, że zawsze byłem przeciwny tego typu zachowaniom, ja wiem, że zrobiłem źle. Słuchajcie mieliśmy wiele rozmów zarówno z Arim, który zarządza spółką Endeavor jak i ze stacją ESPN, oni nie są z tego zadowoleni, nikt nie jest. Jakie konsekwencje poniosę? Słuchajcie tak długo jak będę chodził po tej planecie będę miał łatkę damskiego boksera, czy będzie to 10 lat czy 25 kolejnych lat mego życia wiem, że tego nie zmienię. To kara za błąd. Wiem też, że wielu ludzi, przedstawicieli mediów, zawodników, trenerów, pracowników UFC oraz fanów którzy mieli do mnie szacunek, teraz tego szacunku nie mają. Karą nie jest zawieszenie mnie od pracy, dlatego że konsekwencje swego zachowania będę ponosił przez długie lata.”

Fragment wypowiedzi White’a:

Dana odniósł się do tych, którzy próbowali go bronić i powiedział, że nie powinni tego robić, że on sam wie, że źle zrobił i popełnił błąd i nie ma żadnych wymówek. Dodał także, że ci którzy lubią go atakować teraz mają ku temu okazję, mogą go zwyzywać i zbesztać z błotem i będą mieli rację. White stwierdził, że ta krytyka jest w pełni zasłużona i że ją przyjmuje nawet jeśli płynie ona ze strony zawodników.

Na sam koniec prezes UFC został zapytany o to czy zmieniłby coś w swojej pierwszej reakcji odnośnie całej sprawy oraz odnośnie zachowania UFC. White zaskoczył szczerością mówiąc:

„Zostałbym w domu na sylwestra. Gdybym mógł cofnąć czas i zmienić cokolwiek to po prostu zostałbym w domu na sylwestra.”

Zostaw ocenę
0
0