Endeavor udziały UFC

Udziały Endeavor, właściciela UFC straciły 6% wartości po tym jak Dana White uderzył żonę

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 stycznia 2023

Endeavor spółka która jest właścicielem organizacji UFC ponosi konsekwencje zachowania prezesa najlepszej ligi MMA na świecie. Po tym jak w sieci pojawiło się nagranie na którym Dana White uderzył żonę udziały spółki straciły 6% wartości. Informację na ten temat przekazała stacja CNBC.

Endeavor to firma, której początkowym założeniem była praca jako agencja talentów. Firma powstała w 1995 roku i od tamtej pory zanotowała ogromny wzrost po wchłaniani kolejnych mniejszych lub większych firm. O Endeavor zrobiło się głośno w 2016 roku kiedy to za sprawą 4 miliardów dolarów firma kupiła udziały od braci Fertitta i Dany White’a przejmując kontrolę nad organizacją UFC.

Następnie spółka weszła na giełdę, a w 2021 roku finalnie odkupiono od grona mniejszych inwestorów resztę udziałów w najlepszej lidze MMA na świecie. Jak podaje Forbes organizacja UFC jest aktualnie najlepiej prosperującą spółką wchodzącą w skład Endeavor, a mimo to najlepsza liga MMA na świecie odpowiada za zaledwie 20% zysków spółki.

Wydawało się, że 2023 rok organizacja UFC rozpocznie z przytupem, gdyż wartość udziałów rosła jednak szybko poszybowała w dół kiedy do sieci trafiło nagranie, na którym Dana White wdał się w sprzeczkę z żoną, a następnie małżeństwo „wymieniło” ciosy.

Na ten moment ani spółka Endeavor ani organizacja UFC nie opublikowały oświadczeń w sprawie zachowania prezesa najlepszej ligi MMA na świecie. Wydaje się zatem, że albo chcą ten zły moment przeczekać, albo planują tymczasowe zawieszenie i odsunięcie White’a od obowiązków tak by sprawa ucichła.

Oświadczenia Dany White’a oraz jego żony Anne wraz z nagraniem video możecie natomiast zobaczyć tutaj. Dana White podniósł rękę na żonę! Oboje wydali oświadczenia (VIDEO).

Zostaw ocenę
0
0