Czarne chmury nad Daną Whitem! Senatorowie Stanów Zjednoczonych włączają się w sprawę!

S
0
Opublikowano: 10 stycznia 2023

Endeavor, czyli spółka, która jest właścicielem organizacji UFC, cały czas milczy w głośnej ostatnimi czasy sprawie Dany White’a. Niewykluczone, że już wkrótce się to zmieni, gdyż w sprawę mieszają się… politycy!

Minęło już trochę czasu od czasu wycieku nagrania, na którym Dana White policzkuje swoją żonę. Choć głos zabierało już wiele osób – w tym aktualni oraz byli zawodnicy UFC – to jednak w oczy razi brak jakiegokolwiek oświadczenia ze strony spółki-matki federacji, Endeavor, czy współpracującej stacji ESPN.

Zmienić się to może już w najbliższych dniach. Na brak jakiegokolwiek działania wspomnianych zareagowała grupa polityków Stanów Zjednoczonych. Pani senator stanu Kalifornia Nancy Skinner wystosowała do Ariego Emanuela, CEO Endeavor, otwarty list, w imieniu 17. senatorów stanowych i 32. deputowanych.

Politycy zganili szefa spółki zarządzającej UFC oraz domagają się, by Dana White został zwolniony ze swojego stanowiska!

„Od kiedy nagranie ujrzało światło dzienne, milczy pan. Ta cisza mówi bardzo wiele. Jak raz pan napisał: „Cisza i bezczynność nie są żadną z opcji.” Zgadzamy się z tym i ponaglamy pana do wszczęcia natychmiastowych działań.”

„Szef czołowej federacji sportowej nie może twierdzić, że działa na rzecz bezpieczeństwa kobiet, podczas gdy wideo, na którym uderza swoją żonę, nadal krąży w Internecie bez pańskiej odpowiedzi. Ta hipokryzja jest zdumiewająca. Dość tego. Nadszedł czas, by usunąć pana White’a z jego pozycji, aby wraz ze swoją partnerką zasięgnęli potrzebnej pomocy przypominając jednocześnie światu, na czym opiera się Endeavor oraz, że przemoc wobec kobiet nie jest zachowaniem, które można tolerować.”

Zostaw ocenę
0
0