KSW

Starcie pomiędzy Filipem Pejiciem a Salahdinem Parnasse planowane na KSW 61!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dziś na światło dziennie wyszła nieoficjalna informacja, jakoby miało dojść do pojedynku na szczycie wagi piórkowej KSW, pomiędzy byłym mistrzem – Salahdinem Parnasse a Filipem Pejiciem. O starciu doniósł Bałkański portal Triangle TV, a informacja nie jest w żaden sposób potwierdzona przez żadną ze stron. Starcie to zapewne będzie eliminatorem do pasa mistrzowskiego dywizji do 66 kilogramów, której mistrzem jest Daniel Torres, który pas zdobył na KSW 58, pokonując Francuza już w pierwszej rundzie. Aktualnie „Tucanao” planuje ekspansję do wyższej wagi, przez co prawdopodobnie nie doszło do rewanżu pomiędzy Torresem a Parnassem.

Salahdine Parnasse swoją przygodę w KSW rozpoczął od gali KSW 41, w grudniu 2017 roku. Pokonał wtedy Łukasza Rajewskiego poprzez większościową decyzję sędziów. Od tamtego momentu zaliczył 4 triumfy, pokonując takich rywali jak Artur Sowiński, Marcin Wrzosek, Roman Szymański czy Ivan Buchinger. Francuz był niepokonany do 30 stycznia tego roku, kiedy to wspomniany wcześniej Daniel Torres pokonał go poprzez nokaut.

„Nitro” ma przestrzeni dwóch lat zaliczył cztery pojedynki pod banderą polskiej organizacji. Identyfikuje się on rekordem 2-2 w KSW, a na koncie ma również jeden z najszybszych nokautów w historii federacji Martina Lewandowskiego oraz Macieja Kawulskiego. Swój debiut w KSW z pewnością może zaliczyć do udanych, ponieważ w drugiej rundzie pokonał Filipa Wolańskiego. Jednak dwa kolejne starcia nie były tak łaskawe, gdyż wyszedł z nich jako przegrany. W pierwszym z tych starć przegrał z obecnym mistrzem tej dywizji, poprzez jednogłośną decyzję sędziowską. W kolejnym pojedynku musiał uznać wyższość Romana Szymańskiego, który pokonał Chorwata poprzez TKO pod koniec walki. Po dwóch porażkach przyszedł czas do powrotu na zwycięską ścieżkę. Na KSW 56 udało mu się znokautować Sebastiana Rajewskiego w jedenastej sekundzie walki, co czyni ten nokaut jednym z najszybszych w historii.

Gala KSW 61 odbędzie się w Gdańskiej Ergo Arenie, a na trybunach dostępne będzie 50% miejsc. Będzie to powrót kibiców na widownie po 18 miesiącach przestoju, który był spowodowany sytuacją pandemiczną w kraju i na świecie. Na karcie walk znajdują się na razie takie pojedynki jak Jurkowski vs. Pudzianowski, Romanowski vs. Kincl, oraz Erslan vs. Mysiala, a innymi potwierdzonymi nazwiskami są: Owczarz, Szymański oraz Kita. Serdecznie zapraszamy do nabywania biletów, oraz kupowania PPV na to wydarzenie.

Comments are closed.