sean strickland krytykuje ufc za zestawienie usman vs chimaev

Sean Strickland krytykuje UFC za zestawienie walki Usman vs. Chimaev i domaga się zwolnienia Paulo Costy!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 21 października 2023

Sean Strickland skrytykował UFC za zestawienie walki Usman vs. Chimaev na UFC 294. Zdaniem Amerykanina Kamaru Usman wziął ten pojedynek dla wypłaty i jest to jasny znak, że UFC chce by Khamzat Chimaev został pretendentem do pasa. Strickland domaga się zwolnienia Paulo Costy!

Już dziś na gali UFC 294 w Abu Dhabi dojdzie do pojedynku Usman vs. Chimaev. Na temat tego zestawienia wypowiedział się Sean Strickland. Mistrz organizacji UFC, który w przeciwieństwie do wielu kibiców wcale nie jest zachwycony faktem, że organizacja zdecydowała się na taki ruch.

Strickland zamieścił wypowiedź na swoim kanale na youtube, gdzie w ostrych słowach odniósł się do pojedynku Kamaru Usman vs. Khamzat Chimaev. Zdaniem mistrza kategorii średniej jest ruch, który udowadnia, że UFC faworyzuje Chimaeva jako pretendenta do walki o pas.

Oto co dokładnie powiedział Sean Strickland na temat zaistniałej sytuacji:

„Zwróćcie uwagę na jedną rzecz. Usman nie miał obozu przygotowawczego natomiast Chimaev od miesięcy nabierał masy mięśniowej by walczyć w kategorii średniej. Usman wziął ten pojedynek dla pieniędzy. Otrzymał ofertę na kilka milionów i ją zaakceptował. Kamaru już teraz odniósł zwycięstwo, jest w idealnej sytuacji bo nawet w przypadku porażki niczego nie straci. Wygląda to trochę tak jakby potrzebowali obsadzić pozycję pretendenta i w ten sposób zostanie nim Chimaev.”

Strickland wskazał także swojego faworyta w tym zestawieniu. Z tonu wypowiedzi Amerykanina wynika, że gdyby był to pojedynek w kategorii półśredniej po pełnym obozie to postawiłby na Usmana:

„Usman to weteran, a za tym idą umiejętności oraz cierpliwość, gdyby walka była w kategorii półśredniej po pełnym obozie to postawiłbym na Usmana. Gdyby miała trwać pięć rund w półśredniej też postawiłbym na Usmana. Kamaru ściągnięty do Abu Dhabi z kanapy? Cóż wygra Chimaev. UFC odp***doliło i teraz mamy g*wnianą walkę. Muszą też zwolnić tego gościa. Jak on miał na imię? Ku*wa muszą zwolnić Costę. Costa powiem to jeszcze raz jesteś pie**loną c*pą.”

UFC 294 możecie obstawić i oglądać na eFortuna.pl. Wystarczy zarejestrować konto, a następnie wypełnić pierwszy kupon. Obstaw walkę Usman vs. Chimaev i oglądaj UFC 294 tutaj.

Zostaw ocenę
1
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments