rizin tofiq musayev znokautował takedę w trzeciej rundzie video

Rizin: Tofiq Musayev znokautował Takedę w 3. rundzie [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 listopada 2023

W co-main evencie gali Rizin Landmark 7 w Azerbejdżanie zmierzyli się Tofiq Musayev i Koji Takeda. Reprezentant gospodarzy przywitał Japończyka na swojej ziemi. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii lekkiej. Kto wygrał walkę Musayev vs. Takeda?

Japońska federacja Rizin zorganizowała dziś swój pierwszy event poza granicami kraju kwitnącej wiśni. Wydarzenie Rizin Landmark 7 odbyło się w Narodowej Hali w Baku, stolicy Azerbejdżanu.

W drugiej z walk wieczoru gali Rizin Landmark 7 oko w oko stanęli Tofiq Musayev i Koji Takeda. Azer łączy starty na galach Rizin z występami na eventach Bellatora natomiast dla doświadczonego Japończyka bitki z fighterami amerykańskiej organizacji to nie pierwszyzna.

Rizin Landmark 7: Musayev vs. Takeda

Takeda rozpoczął od niskiego kopnięcia. Musayev wystrzelił mocnym prawym. Gromki doping dla Tofiqa. Mocny middle kick i low kick ze strony Takedy. Musayev wchodzi w rywala ciosami, Japończyk klinczuje. Po rozerwaniu i chwili przestoju Takeda ponownie starał się skrócić dystans i wejść w rywala by wywalczyć sprowadzenie. Musayev ładnie kontruje ciosami. Mocne kolana ze strony Azera. Zawodnicy wymieniają kopnięcia. Musayev stara się wywierać presję i zamknąć rywala na siatce. Krótki klincz i rozerwanie po którym Tofiq wyprowadza dwa ciosy. W ostatnich sekundach pierwszej rundy Musayev trafił Takedę. Runda 10:9 Musayev.

Dużo przyruchów ze strony Takedy jednak niewiele z tego wynika. Musayev wchodzi w rywala dynamiczną serią ciosów i Takeda ląduje na macie. Reprezentant Azerbejdżanu może pracować z góry. Takeda próbuje kręcić się z dołu. Dobra praca Japończyka przynosi efekty i wychodzi z opresji na tyle by móc wpiąć pełną gardę z pleców. Musayev stara się podkręcić tempo i wyprowadzać więcej ciosów z góry. Kolejna runda na konto Azera.

Jeśli Japończyk chce wygrać walkę to musi znokautować lub poddać Musayeva. Tofiq jednak coraz częściej wyprowadza mocne uderzenia i uniemożliwia akcje ofensywne rywalowi. Musayev rozerwał klincz i wyprowadził kombinację trzech ciosów. Azer dołożył prawy hak, po którym Takeda padł na deski, a Musayev doskoczył do rywala i zasypał go uderzeniami ground and pound. Koniec walki!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments