MMA News

Rizin ogłasza eliminatory do Grand Prix kategorii lekkiej!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dość niespodziewanie organizacja Rizin zaanonsowała start Grand Prix kategorii lekkiej. Turniej ruszy 12 października jednak walki eliminacyjne odbędą się już 28 lipca na gali Rizin 17, a także na kolejnej gali oznaczonej numerem 18.

W rundzie wstępnej o awans do „właściwej” części Grand Prix powalczą pary:

Tatsuya Kawajiri (36-13-2) vs. Ali Abdulkhalikov (7-0)

Satoru Kitaoka (42-19-9) vs. Johnny Case (25-6-1)

Roberto Satoshi (8-0) vs. Mizuto Hirota (18-10-2)

W oczy rzuca się przede wszystkim to, że w każdej z par znalazło się miejsce dla doświadczonego reprezentanta gospodarzy. Faworytem całego turnieju wśród ogłoszonych na ten moment nazwisk wydaje się być Johnny Case. Amerykanin z przeszłością w UFC i PFL również dysponuje sporym doświadczeniem, a w ostatnich latach regularnie toczył boje w organizacjach zapewniających wysoki poziom sportowy. Utytułowany grappler Roberto Satoshi Souza to trener i sparingpartner Klebera Koike Erbsta natomiast Ali Abdulkhalikov w ostatnim występie zwyciężył na gali Fight Nights Global rozgrywanej w Dinamo Arena w Moskwie.

Przypominamy, że jest to zaledwie faza wstępna turnieju należy się, więc spodziewać, że na ćwierćfinałowe pojedynki Nobuyuki Sakakibara zatrudni zapewne wielu nowych zawodników wśród których z pewności znajdą się rozpoznawalne i dobrze znane nazwiska.

Komentowanie niedostępne