Artem Vakhitov Alex Pereira

Ostatni pogromca Alexa Pereiry w kickboxingu przechodzi do MMA!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 01 maja 2023

Artem Vakhitov, ostatni zawodnik który pokonał Alexa Pereirę w ringu podjął decyzję o przejściu do MMA. Dwukrotny mistrz organizacji GLORY w kategorii półciężkiej zadebiutuje w MMA już 11 czerwca na gali OPEN FC 31 w rosyjskim Shergeshu.

Artem Vakhitov to doskonały zawodnik, który w latach 2016-2019 pięciokrotnie bronił mistrzowskiego pasa GLORY w kategorii półciężkiej. Vakhitov utracił mistrzowski pas na rzecz Alexa Pereiry w 2021 roku kiedy przegrał z Brazylijczykiem po niejednogłośnej decyzji sędziów.

Rosjanin następnie odzyskał mistrzowskie trofeum po ośmiu miesiącach, udanie rewanżując się „Poatanowi”. Vakhitov był w tym pojedynku lepszy i wygrał po większościowej decyzji sędziów.

Były mistrz GLORY rozstał się z tą organizacją w połowie 2022 roku i choć w jednym z wywiadów przyznał, że chciałby walczyć w PFL lub UFC to póki co rozpocznie karierę w MMA na mniejszej gali.

Rywalem Vakhitova w premierowej walce w MMA będzie Ashraf Bashandy, pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii półciężkiej (-93 kg).

Zostaw ocenę
0
0
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments