ksw zorganizuje galę w serbii de fries vs stosić

KSW zorganizuje galę w Serbii z main eventem De Fries vs. Stosić?!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 października 2023

Szef KSW w programie Klatka po klatce powiedział, że gala w Serbii byłaby dobrym pretekstem do tego, aby przyznać Darko Stosiciowi walkę o pas mistrzowski z Philem de Friesem. Czy KSW faktycznie zorganizuje galę w Serbii i jeśli tak to w jakiej hali mogłoby się odbyć to wydarzenie?

Martin Lewandowski podsumowując wydarzenie w Trzyńcu w rozmowie z Arturem Mazurem powiedział, że gala w Serbii byłaby dobrym pretekstem do tego, aby przyznać Darko Stosiciowi walkę o pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Tuż po wygranej nad Michalem Martinkiem Stosić wyzwał do walki Phila de Friesa.

Szef KSW w trakcie rozmowy zapewnił, że ma w tej chwili kilku rywali dla Anglika, dobrze znanych weteranów, którzy nie walczyli jeszcze na galach federacji KSW. Lewandowski wspominając o ewentualnej gali w Serbii miał zapewne na myśli fakt, że wystawienie Darko w walce mistrzowskiej byłoby świetnym ruchem marketingowym do „zagarnięcia” kolejnego rynku.

Do tej pory federacja KSW tylko raz odwiedziła Bałkany. W listopadzie 2019 roku zorganizowano galę KSW 51 w Zagrzebiu. W walce wieczoru zmierzyli się Mariusz Pudzianowski i Erko Jun, a w co-main evencie Borys Mańkowski stanął do boju z Vaso Bakoceviciem. Oczywiście organizacja gali w Serbii oznaczałaby potrzebę zatrudnienia kilku znanych zawodników z tego kraju i regionu, gdyż wydarzenie najpewniej odbyłoby się w Stark Arenie, czyli na obiekcie którego rekord frekwencji wynosi 24 tysiące natomiast standardowa pojemność hali to 18-20 tysięcy kibiców.

Warto wspomnieć, że Darko Stosić walczył w Belgradzie w lutym tego roku, kiedy to przegrał z Shamilem Gazievem w co-main evencie gali Brave CF 69. Stosić w pewnym momencie mocnym lewym usadził rywala na tyłku jednak później sam padł na deski po prawym podbródkowym. Dla kibiców MMA w Serbii byłaby to zatem szansa do okazania Darko wsparcia, a przy okazji mogłaby zostać napisana piękna historia, gdyby Stosiciowi udało się wywalczyć pas KSW.

Skrót wspomnianej gali Brave, na której odbyła się także walka Aleksandar Ilić vs. Marcin Naruszczka możecie zobaczyć niżej.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments