Michał Kita wygrał KSW 79

KSW 79: Michał Kita pokonał Daniela Omielańczuka przez TKO w 3. rundzie! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 25 lutego 2023

W szóstej walce gali KSW 79 wystąpi Daniel Omielańczuk. Zawodnik WCA początkowo miał zmierzyć się z Czechem Viktorem Pestą jednak ten ostatecznie wycofał się z udziału w gali z powodu choroby. Miejsce Pesty zajął kolejny Polski weteran Michał Kita. Pojedynek w kategorii ciężkiej zapowiada się doskonale!

Daniel Omielańczuk (26-13-1 1NC, 6 KO, 10 Sub) jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich wojowników wagi ciężkiej. Reprezentant WCA Fight Team ma na zawodowym koncie aż 41 stoczonych pojedynków, z których 27 wygrał. W swojej długiej sportowej historii Omielańczuk przez kilka lat walczył i wygrywał w organizacji UFC. Poza Polską toczył boje w Anglii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Szkocji, Rosji, Azerbejdżanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na Ukrainie.

Michał Kita (21-15-1, 13 KO, 5 Sub), podobnie jak Daniel Omielańczuk, zebrał pokaźne doświadczenie w zawodowym MMA. Zabrzanin rozpoczął przygodę z MMA już w 2006 roku i od tamtej pory stoczył 37 zawodowych pojedynków w ringach i klatkach na całym świecie. „Masakra” w karierze wygrywał między innymi z takimi zawodnikami jak Alexey Oleynik, Ricco Rodriguez czy Valentijn Overeem.

Gala KSW 79, gdzie w walce wieczoru Phil de Fries spotka się z Toddem Duffeem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

Niestety transmisja nie jest dostępna w żadnej ze stacji telewizyjnych, ale można ją oczywiście oglądać na telewizorze Smart TV w aplikacji Viaplay, która jest dostępna w całej Polsce zarówno na telewizorach, komputerach, laptopach, tabletach jak i smartfonach.

Relacja z walki

Michał Kita szybko obalił Daniela Omielańczuka w pierwszej minucie walki. „Masakra” próbuje atakować z góry natomiast Omielańczuk próbuje wstać i to mu się udaje! Dwa niskie kopnięcia ze strony Kity. Bardzo mocny lewy Daniela, trafił! Zachwiał się na nogach Michał Kita. Kolejny low kick w wydaniu Kity. Odgryza się Omielańczuk. Low kick Michała, oraz nieprzyjemne kopnięcie na kolano Daniela. Michał Kita bliski zajścia za plecy, ale Daniel Omielańczuk ładnie ucieka. Jest kolejny powrót do stójki po tym jak Michał Kita nieudanie starał się wpiąć za plecy Daniela Omielańczuka. Dobra pierwsza runda 10:9 dla Michała Kity.

Mocna szarża Daniela na początku drugiej odsłony. Trafił podbródkowym, Kita ucieka do tyłu. Mocne kolano ze strony „Masakry”. Bardzo mocne kopnięcie Michała Kity wytrąciło Daniela z rytmu i mocno bujnęło wykroczną nogą zawodnika WCA Team. Próba sprowadzenia w wykonaniu „Masakry”, nic z tego. Daniel Omielańczuk z góry w parterze. Kita próbował wyjąć trójkąta jednak nic z tego. Daniel atakuje ground and pound z góry. Obaj zawodnicy są już potwornie zmęczeni. Sędzia podnosi walkę do stójki. Michał Kita trafia mocnym stopującym prawym. Daniel Omielańczuk ma bardzo nisko rozstawione ręce i musi uważać by „Masakra” nie zaskoczył go mocnym ciosem. Kita trafia prawym, zawodnicy poszli cios na cios, ale ponownie lepszy i szybszy Michał Kita. Koniec drugiej rundy.

Bardzo szybka akcja Michała Kity na rozpoczęcie trzeciej rundy, kilka celnych ciosów, zwarcie i udane obalenie. Kita atakuje ciosami i stara się zapiąć nogi tak by wypracować duszenie zza pleców. Daniel stara się pracować nad tym by Michał nie mógł go atakować. Ostatecznie w parterze po ground and pound wygrywa Michał Kita!

Zostaw ocenę
0
0