Głowacki Kawulski wśród nominowanych do Światowych nagród MMA

Krzysztof Głowacki, Maciej Kawulski i KSW nominowani do Światowych Nagród MMA

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 02 sierpnia 2023

Magazyn Fighters Only ogłosił nominacje do 15-tej edycji Światowych Nagród MMA. Wśród nominowanych znaleźli się Krzysztof Głowacki, Maciej Kawulski oraz federacja KSW. Jest to kolejny raz, w którym kapituła zagranicznych dziennikarzy nominuje do nagród przedstawicieli z Polski.

W ubiegłym roku nominowani byli Mateusz Gamrot, Mariusz Pudzianowski oraz federacja KSW. We wcześniejszych latach nominacje otrzymywali także inni, między innymi Martin Lewandowski, współwłaściciel federacji KSW.

W tym roku przedstawiciele polskiego MMA zostali nominowani w trzech różnych kategoriach. Poniżej znajdziecie więcej informacji na ten temat.

Krzysztof Głowacki w kategorii nokaut roku za spektakularne KO w starciu z Patrykiem Tołkaczewskim na KSW Colosseum 2. Tej nominacji spodziewaliśmy się od długiego czasu po tym jak dziennikarze MMAFighting, największego branżowego portalu w USA wyróżnili nokaut „Główki” w gronie najlepszych KO pierwszej połowy 2023 roku.

Warto zaznaczyć, że w tej kategorii konkurencja jest spora i będzie bardzo trudno o zwycięstwo. Nominowane zostały bowiem nokauty z walk Leon Edwards vs. Kamaru Usman oraz Israel Adesanya vs. Alex Pereira.

Federacja KSW znalazła się w gronie nominowanych do miana najlepszej organizacji MMA. Samo znalezienie się w gronie nominowanych pokazuje pozycję KSW na rynku MMA. Konkurencja ze strony UFC, PFL czy Bellatora jest ogromna. Niespodzianką może być nominacja dla czesko-słowackiej organizacji Oktagon MMA, która „przeskoczyła” tym samym ONE Championship.

W gronie „głównodowodzących” organizacjami MMA nominacja przypadła Maciejowi Kawulskiemu. Jest to odrobinę zaskakujące, gdyż zwykle nominowany był Martin Lewandowski. Warto jednak podkreślić fakt, że z dwójki właścicieli to Kawulski ma większy wpływ na jakość produkcji gali, a w tym roku odbyła się gala KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym, więc zapewne stąd taka decyzja gremium dziennikarzy.

Głosować możecie tutaj -=> The 15th World MMA Awards

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments