Kacper Formela vs. Nurzhan Akishev FEN

Kacper Formela na FEN 47 zmierzy się z Kazachem który ma na koncie 10 wygranych przez poddania!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 21 kwietnia 2023

Kacper Formela zmierzy się z mocnym Kazachem na gali FEN 47 w Ostródzie. Mistrz kategorii piórkowej będzie bronił pasa 17 czerwca, a jego oponent ma na koncie walki dla organizacji Brave CF.

Kacper Formela (15-4, 7 KO, 3 SUB) zmierzy się z Nurzhanem Akishevem (15-3, 3 KO, 10 SUB) podczas gali FEN 47, która 17 czerwca odbędzie się w Ostródzie. Będzie to trzecia obrona mistrzowskiego pasa w kategorii piórkowej przez Polaka.

Nurzhan Akishev to niespełna 30-letni zawodnik z Kazachstanu, który spośród 15 zwycięskich walk aż 13 odniósł przed czasem. Bizon specjalizuje się w poddaniach, którymi dziesięciokrotnie kończył pojedynki, a ponadto dołożył do tego trzy nokauty. Akishev jest napędzony czterema zwycięstwami z rzędu. Podczas gali w Ostródzie zadebiutuje pod szyldem FEN.

Formela to mistrz FEN w kategorii piórkowej – podczas FEN 39 pokonał w 1. rundzie przez TKO Nicolaę Hentea. Dwie skuteczne obrony pasa Formela ma już za sobą – w Ostródzie znokautował w 1. rundzie Aleksandra Gorszecznika, pół roku później pokonał w 1. rundzie Pedro Nobre. Ze znakomitej strony pokazał się kibicom FEN podczas gali z numerem 29, gdy znokautował w bardzo widowiskowy sposób doświadczonego Kamila Łebkowskiego i zgarnął za to bonus od federacji.

Pod koniec 2020 roku pokonał na pełnym dystansie Edgara Davalosa. Podczas FEN 33 na pełnym dystansie rozprawił się jednogłośną decyzją sędziów z Damianem Frankiewiczem. W debiucie na FEN przegrał minimalnie decyzją sędziów z Łukaszem Charzewskim. Ten bój został wybrany najlepszym pojedynkiem podczas całej gali.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments