Jan Błachowicz przejdzie do kategorii ciężkiej

Jan Błachowicz przejdzie do kategorii ciężkiej? Polak wskazał potencjalnego rywala!

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 19 sierpnia 2023

Jan Błachowicz był gościem w podcaście Sportsnaut, gdzie w trakcie rozmowy został zapytany o przejście do kategorii ciężkiej. Okazuje się, że były mistrz kategorii półciężkiej jest otwarty na takie rozwiązanie. Janek wskazał nawet potencjalnego rywala!

Jan Błachowicz od lat należy do czołowych zawodników UFC w kategorii półciężkiej. Polak najpierw długo torował sobie drogę do walki o pas mistrzowski, następnie zdobył trofeum by wkrótce je stracić i wpaść w serię występów, w których werdykt mógł pójść w dwie strony. Jan najpierw zremisował z Magomedem Ankalaevem, a następnie przegrał minimalnie na punkty z Alexem Pereirą. UFC 291: Jan Błachowicz przegrał z Alexem Pereirą po decyzji sędziów!

Nie zmienia to jednak faktu, że Błachowicz ciągle mierzy się z aktualnymi mistrzami, byłymi mistrzami lub po prostu topowymi oponentami notowanymi w czołówce rankingu. To sprawia, że zawodnik WCA raz po raz staje przed wielką presją osiągnięcia dobrego wyniku. Na pewno nie jest łatwo mierzyć się co rusz z młodszymi rywalami, czy zawodnikami którzy dysponują lepszymi warunkami fizycznymi.

Jan Błachowicz przejdzie do kategorii ciężkiej

W trakcie rozmowy z Jasonem Burgosem w podcaście Sportsnaut Jan Błachowicz został zaskoczony pytaniem o przejście do kategorii ciężkiej i ewentualne walki w tej dywizji, oto co odpowiedział Polak:

„Dlaczego nie, to brzmi dobrze. Powiem więcej właśnie otworzyłeś coś w mojej głowie, dlatego na pewno zapytamy UFC o taką możliwość. Jest to coś o czym muszę pomyśleć. Zwykle kiedy oglądam walki zawodników kategorii ciężkiej to po prostu robię to dla przyjemności jednak nigdy nie analizuję dokładnie tych starć. Tom Aspinall spisał się świetnie w swoim ostatnim występie, myślę że to byłby bardzo dobry rywal na mój pierwszy krok w dywizji ciężkiej.”

Przypominamy, że we wspomnianym ostatnim występie Tom Aspinall szybko znokautował Marcina Tyburę, z którym w przeszłości Błachowicz wielokrotnie trenował. Video z tego pojedynku możecie zobaczyć tutaj. UFC Londyn: Tom Aspinall błyskawicznie znokautował Marcina Tyburę.

Zostaw ocenę
4
1
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
10 miesięcy temu

Za stary już jest i za dużo uderzeń na głowę przyjął i teraz pi***oli głupoty. Nie ubliżając bo dużo osiągnął