Jalin Turner przekroczył limit wagowy ufc 290

Jalin Turner zbyt wielki na kategorię lekką? Tarantula nie zrobił wagi przed UFC 290!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 lipca 2023

Jalin Turner był ostatnim zawodnikiem, który pojawił się na ważeniu przed galą UFC 290. Amerykanin przekroczył dopuszczalny limit walki nie-mistrzowskiej o 2 funty. Tarantula ważył 158 funtów i może to być znak, że najwyższa pora na przenosiny do wyższej kategorii wagowej.

Jalin Turner zwykle w swoich walkach góruje warunkami fizycznymi nad rywalami. „Tarantula” może liczyć na przewagę wzrostu oraz zasięgu jednak wszystko ma swoją cenę. Mierzący ponad 190 cm zawodnik musi zbijać wiele kilogramów by zmieścić się w limicie kategorii lekkiej.

Wiadomo, że z wiekiem oraz każdym kolejnym odwadnianiem proces ten staje się coraz trudniejszy. Niewykluczone zatem, że 28 latek, który podczas wczorajszego ważenia ważył 158 funtów będzie musiał w niedalekiej przyszłości zmienić kategorię wagową na wyższą.

Warto tu wspomnieć zasady organizacji UFC. Jeśli zawodnik przekroczy dopuszczalny limit wagowy to wszystko zależy od obozu jego przeciwnika. W tym wypadku Dan Hooker mógł stwierdzić, że nie chce walczyć z oponentem, który nie zachował się jak profesjonalista i zarówno pracownicy komisji sportowej jak i przedstawiciele UFC musieli by zaakceptować decyzję „Hangmana”.

Jak podał Ariel Helwani pojedynek odbędzie się zgodnie z planem, natomiast Jalin Turner został ukarany utratą 20% zakontraktowanej pensji. Bezpieczniejsze dla psychicznego i fizycznego zdrowia Amerykanina byłoby zapewne zaprzestanie cięcia tak dużej ilości kilogramów i przejście do dywizji do 77 kilogramów.

Pełne wyniki ważenia przed alą UFC 290 znajdziecie w dedykowanym artykule. UFC 290: Volkanovski vs. Rodriguez – wyniki ważenia.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments