Ibragim Chuzhigaev KSW 77

Ibragim Chuzhigaev obronił pas mistrzowski na XTB KSW 77

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 grudnia 2022

Mistrz kategorii półciężkiej Ibragim Chuzigaev stanął do pierwszej obrony tytułu przeciwko numerowi jeden tej kategorii wagowej, Ivanowi Erslanowi. Pojedynek o pas kategorii do 93 kg miał pierwotnie odbyć się na gali KSW 75. Kto opuścił klatkę z pasem na biodrach?

Do konfrontacji Ibragima Chuzigaeva z Ivanem Erslanem miało dojść w październiku podczas gali KSW 75. Ostatecznie bój musiał zostać przełożony, ale szybko udało się ustalić nowy termin starcia i panowie spotkali się w okrągłej klatce na XTB KSW 77 w Gliwicach.

Ibragim Chuzigaev zadebiutował w KSW w styczniu tego roku. Podczas gali KSW 66 zmierzył się z wieloletnim mistrzem wagi półciężkiej, Tomaszem Narkunem i postawił mu niesamowicie ciężkie warunki w klatce. Ostatecznie po bardzo wymagającym, pięciorundowym pojedynku, Chuzigaev odebrał tytuł wagi półciężkiej Berserkerowi.

Ivan Erslan po raz drugi w karierze stanie do walki o pas mistrzowski KSW. W roku 2020 próbował go odebrać Tomaszowi Narkunowi, ale musiał wówczas uznać wyższość mistrza w klatce. Po tej przegranej, która jest jedyną w jego karierze, Chorwat szybko powrócił na drogę zwycięstw i zdobył trzy wygrane przez nokaut.

Kto opuścił okrągłą klatkę KSW z pasem mistrzowskim na biodrach?

Hitowa gala XTB KSW 77, gdzie w walce wieczoru Mariusz Pudzianowski spotka się z Mamedem Khalidovem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

Pierwsze słowa Mameda Khalidova po walce:

Ibragim Chuzhigaev pokonał Ivana Erslana po jednogłośnej decyzji sędziów.

Chuzhigaev rozpoczął od niskiego kopnięcia. Chorwat próbował front kicka, jednak był daleko od celu. Chuzhigaev trafił mocnym prawym, ale nie ponowił akcji. Ibragim Chuzhigaev ładnie trafił lewym. Ivan odpowiada długim lewym. Dwa dobre lewe proste w wykonaniu Erslana. Mistrz zamarkował atak kolanem by wypuścić cios, ale był to niecelny atak. Próba backfista na koniec rundy. Bardzo spokojna pierwsza odsłona.

Mocne otwarcie drugiej rundy, obaj zawodnicy wypuścili ciosy jednak po chwili tempo siadło. Świetna akcja mistrza lewy na wątrobę i obrotowy backfist. Erslan odczuł ten atak. Chuzhigaev kontynuuje i trafia jednak Chorwat przetrwał nawałnicę. Ibragim próbował przenieść walkę do parteru jednak Ivan się wybronił. Kolejne celne ciosy Chuzhigaeva. Ibragim trafia stopującym ciosem i podłączony Erslan traci równowagę. Reprezentant Arrachionu nie potrafił jednak tego wykorzystać. Ładne wysokie kopnięcie w wykonaniu Chorwata. Kombinacja lewy-prawy, low kick w wykonaniu mistrza. Runda dla Chuzhigaeva.

Dwa mocne ciosy Erslana na otwarcie trzeciej rundy. Chuzhigaev niewzruszony stara się kiwać i wciągać rywala w swoja grę. Chuzhigaev trafia dwukrotnie i Chorwat dwukrotnie wypluwa ochraniarz na szczękę. Sędzia Bronder dał ostrzeżenie Chorwatowi. Bardzo mocny prawy Chuzhigaeva, ale zawodnik nie ponowił ataku. Chuzhigaev zaatakował backfistem i wstrząsnął rywalem, później trafił na korpus. Chorwat przetrwał nie tylko to ale i kolejne uderzenia. Erslan odgryza się mocnymi ciosami, dwukrotnie trafiając mistrza w głowę.

Czwarta runda, zaczynamy zatem rundy mistrzowskie. Erslan znów traci szczękę. Chuzhigaev nie jest z tego faktu zadowolony. Potężna szarża Ivana Erslana jednak Ibragim nic sobie z tego nie robi. Dwa bardzo mocne lewe Chuzhigaeva, kolejny atak prawym. Brudny boks w klinczu i wymiana ciosów! Co tu się dzieje! Klincz pod siatką. Będziemy mieli piątą rundę!

Ivan trafia lewy sierpowym. W finałowej odsłonie to Chorwat wygląda lepiej od Chuzhigaeva. Pytanie czy to wystarczy pretendentowi do tego by odebrać pas mistrzowi? Ibragim stara się odgryzać prostymi. Wydaje się, że walka powinna pójść na konto mistrza, który miał Erslana podłączonego w tym starciu i walczył rozsądnie w początkowych rundach.

Ibragim Chuzhigaev pokonał Ivana Erslana po jednogłośnej decyzji sędziów (49-46, 49:45, 48-47)

Kursy na walkę Pudzianowski vs Khalidov

Całą galę KSW 77: Pudzianowski vs. Khalidov obstawicie u bukmachera eFortuna.pl! Za samo otwarcie konta zgarniacie darmowe 20 zł na dowolny zakład. Dodatkowo legalny bukmacher przygotował specjalny zakład bez ryzyka do 600 zł.

Jeżeli twój pierwszy kupon będzie zwycięski otrzymujesz wygraną, a jeśli przegrasz Fortuna zwróci Ci wkład, maksymalnie do 600 zł na konto gracza. Możesz dodać na swój kupon jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli typerskie przeczucie Cię zawiedzie przy okazji KSW 77, otrzymasz zwrot postawionej kwoty, który możesz wykorzystać na grę.

Zostaw ocenę
0
0