derek brunson podał powód odejścia z ufc

Derek Brunson podał powód odejścia z UFC: „Dwa razy miałem serię pięciu wygranych z rzędu, a nigdy…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 października 2023

Derek Brunson w rozmowie z ESPN podał powód odejścia z organizacji UFC. Amerykanin przyznał, że zadecydowały o tym kwestie sportowe. Brunson czuł się niedoceniony, gdyż dwukrotnie miał serię pięciu wygranych z rzędy jednak nigdy nie otrzymał szansy walki o mistrzowski pas.

15 września Derek Brunson opuścił szeregi organizacji UFC. Pierwsze przecieki wskazywały, że doświadczony zawodnik zwiąże się umową z organizacją PFL licząc na to, że w przyszłości uda mu się stoczyć pojedynek z Jakiem Paulem.

W ubiegłym tygodniu organizacja PFL potwierdziła zakontraktowanie Brunsona, ujawniono także, że zawodnik zmieni kategorię wagową i w 2024 roku weźmie udział we sezonie zasadniczym w dywizji do 93 kilogramów. Dedykowany artykuł na ten temat znajdziecie tutaj. Derek Brunson podpisał kontrakt z PFL.

Później do sieci trafiła informacja, że Brunson nie będzie czekał do 2024 roku z oficjalnym debiutem w PFL i 24 listopada zmierzy się z Rayem Cooperem na finałowej gali tegorocznych play-offów. W rozmowie z dziennikarzami ESPN Brunson zdradził główny powód odejścia z UFC:

„Nie ułożyło się po mojej myśli. PFL jest dla mnie wielka szansą. To jest nowe wyzwanie dające nowe możliwości. W UFC byłem na fali, a nie dostałem walki o pas, na którą moim zdaniem w pełni zasługiwałem. Dwa razy miałem serię pięciu wygranych z rzędu, a nigdy nie dostałem szansy na walkę o tytuł. Teraz czuję nową motywację.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments