Omielańczuk Kita KSW 79

Daniel Omielańczuk i Michał Kita – droga do KSW 79

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 20 lutego 2023

Dwóch weteranów polskiej sceny MMA zmierzy się w boju wagi ciężkiej podczas gali KSW 79. Daniel Omielańczuk, numer trzy rankingu wagi ciężkiej, stanie do rywalizacji z Michałem Kitą, dwukrotnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego królewskiej kategorii w KSW.

Początkowo na gali KSW 79 w Czechach Daniel Omielańczuk miał zawalczyć z Viktorem Peštą, ale ten musiał wycofać się z konfrontacji z powodu choroby. Tuż przed wydarzeniem w miejsce Czecha wszedł Michał Kita, który zdecydował się podjąć rękawicę.

Omielańczuk i Kita na stałe zapisali się już na kartach historii polskiego MMA. Kita zadebiutował w zawodowym MMA w roku 2006 i do dziś stoczył 37 pojedynków. Omielańczuk walczy w klatkach od roku 2009 i ma na swoim koncie 41 konfrontacji.

Gala KSW 79 to iście międzynarodowe wydarzenie, więcej na ten temat tutaj. Reprezentanci 11 krajów wystąpią na gali KSW 79 w Libercu

Gala KSW 79, gdzie w walce wieczoru Phil de Fries spotka się z Toddem Duffeem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

Daniel Omielańczuk wywodzi się ze sportów uderzanych. Bił się w muay thai, kickboxingu i sanda, a zanim wszedł do zawodowego świata MMA, walczył też z sukcesami na matach amatorskich. Po debiucie w MMA Daniel walcząc dla KSW dwa razy musiał przełknąć gorycz porażki. Potem jednak zaczął iść jak burza przez kolejne konfrontacje. W zaledwie trzy lata zanotował czternaście wygranych w siedemnastu walkach.

Tryumfy te otworzyły mu drzwi do UFC, największej organizacji MMA na świecie. Pod banderą amerykańskiej marki Polak stoczył dziewięć pojedynków. Odniósł też jedno z najważniejszych zwycięstw w karierze – pokonał bardzo doświadczonego Aleksieja Olejnika. Po rozstaniu się z UFC Daniel walczył dla marki ACB, potem ACA. W jej klatce stoczył dziesięć pojedynków i doszedł do boju o pas wagi ciężkiej, ale musiał w nim uznać wyższość rywala.

Michał Kita, za sprawą rodziców, po raz pierwszy trafił na matę zapaśniczą już w wieku pięciu lat. Przy tej dyscyplinie sportu pozostał aż do osiemnastego roku życia. Był medalistą mistrzostw Polski kadetów i juniorów, a następnie odnalazł się w roli trenera. W końcu popularny „Masakra” wyjechał do Anglii i właśnie tam po raz pierwszy zawalczył w MMA. Po debiucie Michał zaczął walczyć regularnie, a jego sportowa droga wiodła go przez wiele krajów i organizacji.

Poza Polską i Anglią Kita bił się w Szkocji, Holandii, Finlandii, Bułgarii, USA, Rosji oraz we Włoszech i Czechach. „Masakra” walczył dla tak znanych marek jak M-1 czy Bellator. Podczas turnieju w Rosji w jedną noc pokonał trzech rywali, w tym Aleksieja Olejnika, jednego z najlepszych zawodników wagi ciężkiej na świecie.

Daniel Omielańczuk w KSW stoczył do tej pory cztery pojedynki. Ostatni raz walczył podczas gali KSW 75, kiedy to pokonał Michala Martínka. Michał Kita wejdzie do klatki KSW po raz dziesiąty. Ostatni raz bił się na gali KSW 74 i musiał uznać w klatce wyższość Darko Stosicia.

Reprezentant MMAsakra Gym walcząc na KSW 79 będzie chciał więc powrócić na drogę zwycięstw. Omielańczuk natomiast spróbuje utrzymać swoją wysoką pozycję w rankingu królewskiej kategorii wagowej. Czyje doświadczenie przeważy szalę zwycięstwa w nadchodzącym pojedynku? Przekonamy się już 25 lutego podczas gali KSW 79 w Libercu.

Kursy bukmacherskie

Zostaw ocenę
0
0