Strickland Costa UFC

Dana White wyjaśnia dziwne zestawienia w kategorii średniej: „Stawiamy zawodnikom wyzwania.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 maja 2023

Dana White został zapytany o to skąd w ostatnim czasie tak dziwne zestawienia w kategorii średniej. Chodzi oczywiście o pojedynki Seana Stricklanda i Paulo Costy z zawodnikami, którzy nie są notowani w TOP 15 rankingu kategorii do 84 kilogramów.

Miesiąc temu informowaliśmy was o tym, że Sean Strickland zmierzy się z byłym zawodnikiem KSW Abusupiyanem Magomedovem. Było to pierwsze ze stosunkowo dziwnych zestawień w kategorii średniej. Amerykanin walczył bowiem do tej pory z mocnymi rywalami i bardzo często wskakiwał do rozpisek jako late replacement tymczasem tutaj matchmakerzy zetawili go z fighterem, który ma na koncie zaledwie jedną walkę w UFC i znajduje się poza TOP 15 rankingu kategorii do 84 kilogramów.

W zasadzie bliźniacza sytuacja powtórzyła się kilka dni temu kiedy ogłoszono, że Paulo Costa zmierzy się z Dagestańczykiem Ikramem Aliskerovem. Ten fighter także ma tylko jedną walkę w najlepszej lidze MMA na świecie i również nie jest notowany w rankingu.

Dana White znalazł się pod ostrzałem pytań ze strony dziennikarzy, którzy nie odpuścili prezesowi UFC tego ciężkiego tematu. Oto co odpowiedział White:

„Costa nie walczył od długiego czasu natomiast Strickland w ostatnim czasie wchodził do octagonu bardzo często. Dlatego chcemy wziąć nowych zawodników zestawić ich ze sobą i zobaczyć jak sobie poradzą. Oczywiście rywal Paulo jest twardym skurwielem. Część z was nie zdaje sobie sprawy jak dobrzy są ci zawodnicy, którzy nie są notowani w rankingu. Czasem przebywając w pokoju, w którym zestawiamy walki dochodzimy do wniosku, że pewni zawodnicy są gotowi do wykonania kroku w przód i stawiamy przed nimi mocne nazwiska w formie wyzwania. Naprawdę obaj nie są w TOP 15, ale są bardzo mocnymi fighterami.”

Zostaw ocenę
1
0
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments