dzikowski pokonał langena

Borys Dzikowski przed KSW 84: „Damian jest starszy ode mnie i silny fizycznie. Stanowi dla mnie duże wyzwanie.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 czerwca 2023

Borys Dzikowski na gali KSW 84 w Gdyni zmierzy się z Damianem Mieczkowskim. Dzikowski na łamach oficjalnej strony federacji KSW wypowiedział się na temat nadchodzącego starcia. Będący na fali trzech kolejnych wygranych Borys zdaje sobie sprawę z tego, że Mieczkowski jest przekrojowym zawodnikiem MMA.

Podczas gali KSW 84, która odbędzie się 15 lipca w hali Polsat Plus Arena w Gdyni, do klatki powróci będący na fali trzech wygranych z rzędu Borys Dzikowski. Zawodnik stoczył do tej pory trzy profesjonalne pojedynki i wszystkie wygrał. Nie narzuca sobie jednak presji związanej z perfekcyjnym rekordem.

„Staram się o tym nie myśleć. Na treningach i w trakcie walk robię wszystko, aby wygrywać i nie narzucam sobie żadnej presji dotyczącej rekordu bez porażek. Zwycięstwa są wypadkową mojej pracy. Jeśli będę dalej pracował, tak jak pracuję i będę wchodził w walki w taki sposób, w jaki robiłem to do tej pory, kolejne wygrane będą tego naturalnym następstwem. Nie rozmyślam o zbliżającym się pojedynku w kategorii wygranej lub przegranej. Nastawiam się na realizację założonego zadania. Jeżeli będę realizował założone zadanie, wynikiem walki powinna być wygrana.”

Podczas gali KSW 84 Borys Dzikowski przywita w okrągłej klatce mistrza Wojska Polskiego w MMA, Damiana Mieczkowskiego. Do walki Borysa Dzikowskiego z Damianem Mieczkowskim miało dojść w styczniu na gali XTB KSW 78. Kontuzja Mieczkowskiego wyeliminowała go jednak z tego starcia.

„Damian jest mocnym i przekrojowym zawodnikiem MMA. Ma jedną walkę zawodową, ale bił się też w amatorskim MMA, w formułach stójkowych i grapplingu. Jest to bardzo solidny rywal, starszy ode mnie i na pewno silnym fizycznie. Uważam, że stanowi dla mnie duże wyzwanie i cieszę się, że mogę się z nim zmierzyć na tym etapie kariery. Traktuję tę walkę jako kolejny sprawdzian.”

Pełną rozmowę z Borysem Dzikowskim znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej federacji KSW.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments