ONE Bibiano Fernandes vs Shinya Aoki walka

Bibiano Fernandes: „Mówili, że moim rywalem będzie Shinya Aoki. Czekam na decyzję ONE!”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 sierpnia 2023

Wiele wskazuje na to, że singapurska federacja ONE Championship może zorganizować starcie żywych legend MMA. W klatce ONE mogą się zmierzyć Bibiano Fernandes i Shinya Aoki. Brazylijczyk domaga się starcia z Japończykiem od wielu lat. „The Flash” wciąż oczekuje na decyzję ONE.

Zarówno Bibiano Fernandes jak i Shinya Aoki są byłymi posiadaczami pasów mistrzowskich organizacji DREAM oraz ONE. Brazylijczyk już dziesięć lat temu domagał się walki z doskonałym japońskim grapplerem. Wtedy nic z tego nie wyszło jednak co jakiś czas Fernandes ponownie wypowiada się na temat wyczekiwanego starcia z Aokim.

40-letni Aoki ma na swoim koncie 58 zawodowych walk w MMA. „Tobikan Judan” to jeden z niewielu weteranów PRIDE FC, którzy wciąż pozostają aktywni. Shinya toczył także pojedynki dla organizacji Shooto, Strikeforce, czy Bellator, więc doświadczeniem zdecydowanie góruje nad większością zawodników MMA zakontraktowanych aktualnie przez ONE Championship.

3 lata starszy „The Flash” ma zdecydowanie mniej walk na koncie jednak walczy zawodowo od dziewiętnastu lat i miał okazję toczyć pojedynki między innymi na takich galach jak K-1 HERO’s oraz K-1 Dynamite.

Zarówno Fernandes jak i Aoki nie zaliczyli ostatnich występów do udanych i mają na koncie serie dwóch porażek. Oto w jaki sposób Bibiano skomentował chęć stoczenia pojedynku z Japończykiem:

„Jestem wygłodniały i wszystko zależy teraz od ONE. Ostatni pojedynek stoczyłem niemal rok temu i cały czas czekam. Mówili, że moim rywalem będzie Shinya Aoki, jednak czas mija i sam nie wiem co z tego wyjdzie. Czekam na decyzję ONE. Jestem najlepszym mistrzem w historii organizacji ONE, po prostu chcę ponownie walczyć bracie!”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments