Bellator nowa kategoria wagowa

Bellator uruchomi nową kategorię wagową!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 26 maja 2023

Organizacja Bellator uruchomi nową kategorię wagową! Nie ma jeszcze oficjalnej daty startu nowej dywizji jednak zagraniczni dziennikarze potwierdzili, że faktycznie Bellator wkrótce zwiększy ilość posiadanych kategorii wagowych do 10.

W grudniu Kyoji Horiguchi zabiegał o to, aby Bellator otworzył kategorię muszą. Dedykowany artykuł na ten temat znajdziecie tutaj. Kyoji Horiguchi chce by Bellator otworzył kategorię muszą. Wygląda na to, że życzenie Japończyka wkrótce się spełni.

Amerykańscy dziennikarze portali MMAJunkie i MMAFighting potwierdzili bowiem u osób związanych z organizacją Bellator, że faktycznie trwają prace nad uruchomieniem kolejnej kategorii wagowej. Dywizja musza będzie dziesiątą dywizją w organizacji Bellator MMA.

Po wprowadzeniu nowej kategorii Bellator będzie miał zatem dwie dywizje wagowe mniej od UFC i aż cztery kategorie wagowe więcej od PFL. Wspomniany wyżej Horiguchi miał stoczyć pojedynek w kategorii muszej na kwietniowej gali jednak wtedy problemy zdrowotne rywala sprawiły, że do starcia nie doszło.

Doświadczony Japończyk wie, że w kategorii do 57 kilogramów będzie jednym z wielkich faworytów do zdobycia mistrzowskiego trofeum. Horiguchi właśnie w tej kategorii rywalizował walcząc w organizacji UFC.

Więcej informacji na temat startu nowej kategorii wagowej wkrótce. Kartę walk najbliższej gali Bellatora w Chicago z dwoma pojedynkami rangi mistrzowskiej znajdziecie tutaj. Bellator 297: Nemkov vs. Romero.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments