Anthony Smith o Pereirze

Anthony Smith: „Myślę, że Alex Pereira będzie miał problemy w kategorii do 93 kg”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 kwietnia 2023

Anthony Smith skomentował przejście Alexa Pereiry do kategorii półciężkiej. Były pretendent do pasa mistrzowskiego UFC uważa, że „Poatan” może mieć problemy po przejściu do wyższej dywizji.

Anthony Smith udzielił wywiadu online portalowi LowkickMMA. Smith uważa, że po przejściu do wyższej kategorii wagowej Alex Pereira straci jedną ze swoich głównych zalet, czyli przewagę w gabarytach.

„Jest jak jest, teraz to po prostu kolejny zawodnik w kategorii do 93 kilogramów. Myślę, że będzie miał problemy w naszej dywizji. Postawcie go koło Aleksandara Racicia i zobaczycie, że Pereira będzie wyglądał przy nim na mniejszego gabarytowo. Porównując do innych zawodników z top 7-8 kategorii, wiadomo że ja jestem jednym z mniejszych fighterów. Jan Błachowicz jest duży, Jiri Prochazka jest duży, Jamahal Hill jest duży, Magomed Ankalaev jest duży, a Aleksandar Rakić jest po prostu wielki.”

Następnie Smith wypowiedział się na temat umiejętności Pereiry:

„Myślę, że jest świetny, jest doskonałym strikerem. Zarówno w kategorii średniej jak i półciężkiej jest wielu świetnych grapplerów. Póki co jednak Pereira nie walczył z żadnym z nich. Myślę, że Ankalaev sprowadziłby Pereirę na matę. Wszystko zależałoby od tego czy Alex potrafiłby wstać. Ogółem ja chętnie zobaczyłbym pojedynek Pereira vs. Rakić.”

Anthony Smith powróci do octagonu już 13 maja na gali UFC w Charlotte. „Lionheart” zmierzy się z Johnnym Walkerem.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments