alex volkanovski wznowił sparingi po wstrząśnieniu mózgu

Alex Volkanovski wznowił sparingi po wstrząśnieniu mózgu

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 listopada 2023

Alex Volkanovski wznowił sparingi po przegranej z Islamem Makhachevem. Australijczyk musiał dostosować się do protokołu komisji sportowej stworzonego dla zawodników, którzy mieli wstrząśnienie mózgu.

Alex Volkanovski przegrał rewanżowe starcie z Islamem Makhachevem przez nokaut. Wydawało się, że przerwa od startów mistrza kategorii piórkowej może się wydłużyć jednak ostatecznie powrót Volka do octagonu opóźni się zaledwie o miesiąc.

Mistrz UFC w dywizji do 66 kilogramów rozpoczął sparingi przed walką z Ilią Topurią. Zawodnicy zmierzą się w sobotę 17 lutego na UFC 298 w Honda Center w Anaheim. Volkanovski opublikował na youtube mały update na temat swego stanu zdrowia.

„The Great” jest zadowolony z faktu, że może już rozpocząć pracę na pełnych obrotach. Oto co powiedział w nagraniu video.

– Właśnie miałem mój pierwszy sparing. Oczywiście musiałem dostosować się z treningiem do wszelkich protokołów dla zawodników, którzy mieli wstrząśnienie mózgu. Zrobiłem więc to co nakazano w dokumentach. Nie było żadnych problemów, więc możemy dalej iść do przodu. Bardzo się cieszę z tego powodu i jestem wdzięczny całemu teamowi, który za mną stoi.

Volkanovski dodał także, że czuje się świetnie, a nawet nie rozpoczął jeszcze obozu przygotowawczego do walki.

– Bratku, czuję się świetnie. Mogłem trenować przez cały ten okres. Wciąż mamy wiele czasu do rozpoczęcia obozu przygotowawczego. Teraz muszę powoli zacząć się przyzwyczajać do pełnego rozkładu treningów.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments