złoto i dwa brązowe medale seniorów mistrzostwa europy mma 2024

Złoto i dwa brązowe medale seniorów. Reprezentacja Polski kończy Mistrzostwa Europy MMA z 15 medalami!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 07 kwietnia 2024

Reprezentanci Polski sięgnęli po złoto i dwa brązowe medale w ostatnim dniu zmagań. Reprezentacja Polski wróci z Mistrzostw Europy MMA z piętnastoma medalami.

W ostatnim dniu Mistrzostw Europy IMMAF 2024 trójka seniorów z Polski wywalczyła medal złoty i dwa brązy.

W piątym dniu zmagań juniorów i seniorów podczas Mistrzostw Europy IMMAF 2024 rozegrano finały kategorii seniorów. Z polskiej kadry o złoto zawalczyła Weronika Cisło i wygrała na punkty z Mathilde Aschenbrenner z Francji. Tym samy Weronika została mistrzynią Europy MMA. Natomiast Paulina Konik i Nikodem Miastkowski, zakończyli zmagania dzień wcześniej, a dziś odebrali krążki brązowe.

Podczas Mistrzostw Europy IMMAF 2024 reprezentacja Polski rywalizowała w kategoriach juniorów, seniorów i kadetów. W pierwszej fazie turniejowych zmagań walczyli kadeci, czyli młodzież od 12 do 18 roku życia. Zdobyli dwa medale złote, jeden srebrny i sześć brązowych. Juniorzy wywalczyli dwa złota i srebro, a seniorzy złoto i dwa brązy. Ostatecznie więc polscy zawodnicy zdobyli piętnaście medali, co jest najlepszym wynikiem od czasu pierwszego powołania kadry.

Łącznie z aktualnie zakończonymi mistrzostwami Europy reprezentacja juniorów i seniorów, która jest powoływana od roku 2019, oraz reprezentacja kadetów, która po raz pierwszy została powołana w zeszłym roku, zdobyły 44 medale imprez międzynarodowych organizowanych przez International Mixed Martial Arts Federation, największą i najbardziej prestiżową organizacji zarządzającej amatorskim MMA na świecie.

Mistrzostwa Europy IMMAF 2024 odbywały się w dniach od 29 marca do 6 kwietnia w Belgradzie w Ranko Žeravica Sports Hall. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników z 35 krajów.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments