yair rodriguez vs brian ortega 2 ufc meksyk

Yair Rodriguez vs. Brian Ortega 2 – pięciorundowy co-main event gali UFC w Meksyku!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 grudnia 2023

Dana White niczym mikołaj zasypał fanów MMA prezentami pod choinkę. Dyrektor UFC ogłosił rewanż Yair Rodriguez vs. Brian Orega, który będzie pięciorundowym co-main eventem gali UFC w Meksyku.

Organizacja UFC ogłosiła szereg nowych zestawień, które odbędą się w pierwszych miesiącach 2024 roku. Dana White nie pominął gali, która odbędzie się 24 lutego w Meksyku.

Yair Rodriguez i Brian Ortega zmierzą się po raz drugi. Zawodnicy staną do rewanżu w pięciorundowym co-main evencie wydarzenia. Pierwsza walka Rodrigueza z Ortegą zakończyła się przedwcześnie po tym jak Brian doznał kontuzji barku w pierwszej rundzie.

Matchmakerzy UFC najwyraźniej uznali, że to dobry moment na to, aby obaj zawodnicy stanęli oko w oko po raz drugi. Biorąc pod uwagę aktywność, oraz ostatnie wyniki fighterów nie ma się co temu dziwić.

Zarówno „El Pantera” jak i „T-City” przegrali walki z Maxem Hollowayem i Alexandarem Volkanovskim. Jeśli spojrzymy na czołową dziesiątkę rankingu to każdy z zawodników dopiero co stoczył pojedynek lub ma już zakontraktowany kolejny.

Jedynie Max Holloway pozostaje bez oponenta jednak niewykluczone, że organizacja UFC wykorzysta rozpoznawalność nazwiska Hawajczyka i zestawi go z rywalem z kategorii lekkiej.

Wracając do walki Rodriguez vs. Ortega 2 wydaje się ona być naturalnym eliminatorem do walki o pas mistrzowski kategorii piórkowej. Taki scenariusz może potwierdzić się w momencie kiedy Ilia Topuria sięgnie po pas, gdyż otworzy to matchmakerom szereg nowych możliwości. W przypadku zwycięstwa Volka kibice będą musieli się natomiast nastawić na kolejny rewanż.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments