Volkanovski skończy Makhacheva? Tak wizualizuje sobie starcie o pas: „To będzie głównie walka w stójce”

Kacper Tobiasz
0
Opublikowano: 06 stycznia 2023

Alexander Volkanovski wyjaśnił, jak wizualizuje sobie nadchodzący pojedynek z Islamem Makhachevem, do którego dojdzie 11 lutego.

Na gali UFC 284 w Perth mistrz kategorii piórkowej zawalczy w dywizji lekkiej, w starciu, którego stawką jest tytuł należący do zawodnika z Dagestanu. Mimo że Australijczyk w oczach bukmacherów jest underdogiem, uważa, że może zakończyć tę walkę przed czasem.

Volkanovski skończy Makhacheva w walce o pas?

W ostatnim wywiadzie dla The AllStar Volkanovski przyznał, że spodziewa się głównie walki w stójce. Jest świadomy tego, że Islam będzie chciał szybko sprowadzić ją do parteru, jednak spróbuje utrzymać starcie na nogach, gdzie rywal będzie czuł się mniej komfortowo.

To właśnie w tej płaszczyźnie zamierza skończyć przeciwnika – [Transkrypcja lowking.pl] Nie mogę po prostu stać i cierpliwie czekać. Nie mogę podchodzić do stójki zbyt ostrożnie, bo nie chcę, aby uciekały mi rundy. Muszę więc do cna wykorzystać czas spędzony w stójce. I dlatego spodziewam się skończenia.

– Nigdy wcześniej nie musiałem zrobić tak dużego użytku z walki w stójce, jak zamierzam to zrobić teraz. Dlatego właśnie uważam, że go skończę. Możecie wierzyć lub nie. Spodziewam się więc, że to będzie bardziej walka w stójce.

Utrzymanie walki w stójce będzie bez wątpienia trudnym zadaniem. W parterze Makhachev jest bardzo niebezpieczny i ma na swoim koncie 11 poddań. W ostatnim starciu już w drugiej odsłonie udusił Charlesa Oliveirę i zdobył pas wagi lekkiej.

Źródło: lowking.pl

Zostaw ocenę
0
0