Vadim Nemkov mistrz bellatora przechodzi do kategorii ciężkiej

Vadim Nemkov, mistrz Bellatora przechodzi do kategorii ciężkiej!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 sierpnia 2023

Vadim Nemkov, mistrz organizacji Bellator w kategorii półciężkiej w rozmowie z dziennikarzami MMAJunkie ogłosił przejście do wyższej dywizji. Rosjanin który od lat pozostaje niepokonany w Bellatorze podał główny powód swojej decyzji.

Vadim Nemkov (17-2) od dłuższego czasu uchodzi za jednego z najlepszych zawodników kategorii półciężkiej na świecie. Utalentowany podopieczny Fedora Emelianenki pozostaje niepokonany w organizacji Bellator notując rekord 9-0 w klatce amerykańskiej federacji.

Vadim Nemkov udzielił wywiadu dziennikarzom MMAJunkie, w trakcie tej rozmowy mistrz Bellatora w kategorii do 93 kilogramów ujawnił niespodziewaną decyzję, która zaskoczy wielu fanów.

„Rozmawiałem z Fedorem na temat wszystkiego co działo się w trakcie kilku ostatnich walk. Robię się starszy i coraz ciężej przychodzi mi zbijanie wagi do kategorii półciężkiej. W przeszłości czułem się komfortowo kiedy trenowałem i ważyłem 103 kilogramy. Teraz czuję się zdecydowanie bardziej komfortowo kiedy w trakcie obozu ważę 108 kilogramów. W chwili obecnej gdybym trenował ważąc 103 kilogramy czułby się słabszy i mniej niebezpieczny.”

Vadim Nemkov przechodzi do kategorii ciężkiej

Co jeszcze na ten temat powiedział Nemkov? Czy zawodnik planuje pozostanie w kategorii ciężkiej na stałe?

„To dla mnie nowe wyzwanie, myślę że osiągnąłem wszystko co było do osiągnięcia w kategorii półciężkiej. Nie widzę dla siebie nowych możliwości, pokonałem wszystkich, teraz musiałbym toczyć pojedynki rewanżowe z zawodnikami, których już pokonałem. Prawdopodobnie zwakuję pas, tak myślę że właśnie tak uczynię, zwakuję pas mistrzowski i przejdę do kategorii ciężkiej.”

Czy 31-letni zawodnik z Teamu Fedora ma zatem na oku jakiegoś konkretnego rywala? Okazuje się, że Nemkov zamierza z zainteresowaniem oglądać walkę wieczoru gali Bellator 300:

„Bez wątpienia będę oglądał walkę Bader vs. Vassell 2 z dużym zainteresowaniem. Ktokolwiek wygra z tym chętnie się zmierzę. Biłem się już raz z Baderem, ale on walczył także z moim klubowym kolegą Valentinem Moldavskym no i oczywiście bił się z Fedorem. Moim zdaniem Ryan walczy zupełnie inaczej w kategorii ciężkiej, wygląda w niej lepiej. Jednak jeśli to Anglik wygra to także będzie dla mnie interesujące zestawienie. Jedno jest pewne oni stoczą walkę w październiku, a później wygrany będzie musiał odpocząć. Wiem, że są szanse na mój występ w Japonii, więc najwyżej zrobię jedną walkę na przetarcie w kategorii ciężkiej, gdyż nie lubię czekać zbyt długo na kolejne pojedynki, lubię być aktywny.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments