ufc zorganibzuje galę w rpa dana white

UFC zorganizuje galę w RPA? – Dana White na temat eventu w Afryce!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 stycznia 2024

Wygrana Dricusa Du Plessisa na gali UFC 297 sprawiła, że organizacja UFC ponownie musi myśleć o premierowej gali w Afryce. Dana White podjął ten temat po gali w Toronto.

Dricus Du Plessis pokonał Seana Stricklanda i zdobył tytuł mistrza UFC w kategorii średniej. „Stillknocks” został pierwszym reprezentantem RPA, który wywalczył mistrzowski pas najlepszej ligi MMA na świecie.

Po gali natychmiast rozgorzała dyskusja na temat tego czy w takim wypadku UFC wreszcie podejmie kroki ku temu by zorganizować pierwszą galę w Afryce.

Jeden z branżowych reporterów zapytał o tę sprawę Danę White’a, dyrektora organizacji UFC. Oto co White odpowiedział na ten temat:

– Absolutnie, pozytywnie. – tak Dana zareagował na pytanie reportera odnośnie tego czy Dricus jest zawodnikiem, który może wreszcie ściągnąć UFC do RPA, do Afryki.

Później Dana udzielił dłuższej wypowiedzi na temat lokalizacji wydarzeń oraz planów UFC. Okazuje się, że są wolne terminy na trzy ostatnie miesiące 2024 roku.

– Arabia Saudyjska będzie pierwszym krajem, w którym się pojawimy w tym roku, a w którym jeszcze nie organizowaliśmy gali. Mówię o tym przez cały tydzień, była gala w Toronto, później Anaheim, Miami, jubileuszowa gala UFC 300. Będziemy też w Meksyku i zrobimy galę na obiekcie Sphere w Las Vegas. Od tego jak te wydarzenia się rozstrzygną i jak potoczą będą zależały nasze kolejne decyzje odnośnie tego w jakich lokalizacjach odbędą się wydarzenia w październiku, listopadzie i grudniu. Także kto wie gdzie wylądujemy na koniec roku?

W przeszłości Dana White w taki sposób wypowiadał się na temat potencjalnego eventu w Afryce.

To wspaniale że mamy mistrzów pochodzących z Afryki, ale nawet jeśli się tam wybierzemy to nie z ich powodu. To się wydarzy nim przejdę na emeryturę. Dwie rzeczy się wydarzą nim zakończę swoją pracę w UFC: zrobimy przynajmniej jedną galę w Afryce oraz wybudujemy Performance Institute w Afryce. Co do Europy Hiszpania i Włochy są miejscami, w których bardzo chcemy zorganizować gale, równie mocno jak ten event w Afryce.

A tak na temat gali w Afryce wypowiadał się Dave Shaw, wiceprezes organizacji UFC

Myślę, że robimy progres w tym kierunku, mieliśmy kilka rozmów na ten temat, zastanawiamy się w jakim kraju zorganizować takie wydarzenie. Wiele się zmieniło w ciągu ostatnich 4-5 miesięcy. Nie chcę się rozpędzać z zapowiedziami, ale mogę powiedzieć, może w połowie, pod koniec 2024 roku, ale na pewno w 2025 roku. Wszystko zależy od obiektów, od infrastruktury takiej jak hotele itp. Kraje? RPA, Rwanda, Senegal, może Kamerun. Widzimy, że są tam czynione ruchy w celu budowy lub prowadzenia obiektów sportowych w bardziej zachodnim stylu i są budowane np. areny dla koszykarzy, co bardzo nam odpowiada.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments