ufc vegas 82 brendan allen zdominował i udusił paula craiga video

UFC Vegas 82: Brendan Allen zdominował i udusił Paula Craiga [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 19 listopada 2023

W walce wieczoru gali UFC Vegas 82 doszło do starcia Brendan Allen – Paul Craig. Zakontraktowany na pięć rund pojedynek miał wyłonić zawodnika, który zanotuje awans w rankingu i będzie gotowy na starcia z najbardziej znanymi nazwiskami dywizji do 84 kilogramów.

Brendan Allen ma na koncie świetną serię pięciu kolejnych zwycięstw w octagonie UFC. Paul Craig nie może się pochwalić tak dobrymi wynikami w ostatnich występach, należy jednak pamiętać o tym, że Szkot walczył wcześniej w kategorii półciężkiej.

Po stronie Brendana Allena powinna zatem stać szybkość i ruchliwość natomiast „Bearjew” powinien mieć przewagę siły, zwłaszcza w klinczu i grapplingu. Eksperci i fani doceniają jednak także umiejętności zapaśnicze Amerykanina, więc Szkot będzie musiał sobie radzić z próbami wejść w nogi.

Jakim wynikiem zakończyła się walka Brendan Allen vs. Paul Craig?

Spokojny początek walki wieczoru. Zwarcie w klinczu. Allen atakuje kolanem. Craig pracuje nad uzyskaniem obalenia pod siatką. Allen broni się i wycina rywala uchimatą. Zawodnicy lądują w parterze. Allen jest na górze, ma dosiad jednak atakuje ciosami z góry i traci dogodną pozycję. Szkot stara się bronić wykluczając nogę rywala. Brendan Allen zachodzi za plecy oponenta jednak Craig poszedł po dźwignię na nogę. Szkot był bliski skończenia walki przez calf slicer jednak Allen zdołał wyjść z opresji. Co za wspaniała kulanka i zmiany pozycji w parterze! Zawodnicy wrócili na moment do stójki jednak Allen ponownie obalił oponenta. Bardzo mocny cios łokciem pod koniec rundy. Runda 10:9 Allen.

Cios na cios! Obaj zawodnicy trafiają w tym samym momencie. Craig bardziej zachwiał się na nogach i chciał obalić rywala jednak ten się wybronił i ponownie jest na górze. Amerykanin trafia ciosami. Allen idzie po duszenie trójkątne rękoma jednak Szkot się broni. Kolejny mocny łokieć z góry w wykonaniu „All-Ina”. Brendan Allen podkręca tempo i wyprowadza więcej ciosów. Próba upkicka w wykonaniu Craiga. Allen chciał zajść za plecy rywala pod koniec rundy jednak zabrakło na to czasu. Runda 10:9 Allen.

Allen szybko trafia pod siatką kombinacją na korpus i głowę rywala i idzie po gilotynę. Chwila przestoju w parterze i Brendan sprytnie wykorzystuje moment by przełożyć rękę na szyję rywala i wpiąć duszenie zza pleców. Koniec walki!

Brendan Allen pokonał Paula Craiga przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 3

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments