ufc charlotte walker pokonał smitha

UFC Charlotte: Johnny Walker pokonał Anthony’ego Smitha

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 maja 2023

W co-main evencie gali UFC w Charlotte zmierzyli się Anthony Smith i Johnny Walker. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii półciężkiej. Jaki wynik padł w starciu Smith vs. Walker?

Anthony Smith i Johnny Walker zmierzyli się w pojedynku dwóch wysoko notowanych zawodników kategorii półciężkiej. „Lionheart” przed galą w Charlotte był notowany na 5. miejscu rankingu dywizji do 93 kilogramów natomiast Brazylijczyk plasował się na ciut niższej 7. lokacie rankingu UFC w kategorii półciężkiej.

Bukmacherzy wystawili jednakowy kurs 1.90 na zwycięstwo obu zawodników co jednoznacznie pokazuje jak bardzo wyrównane jest to zestawienie. Kto będzie górą?

Relacja z walki Smith vs. Walker

Zawodnicy zaczęli walkę tak jakby nastawili się na jej zakończenie pojedynczym ciosem. Walker trafia kopnięciami na co Smith odpowiada celnym lewym prostym. Faul Brazylijczyka który kopnął Amerykanina w krocze. Anthony wykorzystuje ten czas na złapanie oddechu. Wysokie kopnięcie Walkera. Smith rusza do przodu i nadziewa się na cios. Amerykanin idzie w zaparte próbując uzyskać obalenie, a Johnny trafia cios za ciosem. W końcu „Lionheart” uzyskuje sprowadzenie, utrzymuje pozycję z góry i atakuje łokciami. Wyrównana runda.

Walker atakuje niskimi kopnięciami na nogę wykroczną Smitha. Brazylijczyk jest zdecydowanie kreatywniejszy i aktywniejszy w stójce. Cios za cios. Smith wygląda na bardziej zmęczonego przebiegiem tej walki. Wysokie kopnięcie rodem z capoeiry w wykonaniu Walkera. Brutalne niskie kopnięcia Johnny’ego.

Walker wsadził palec w oko Smitha. Walka wznowiona. Smith trafia mocnym prawym. Walker kontynuuje okopywanie nóg rywala. Johnny Walker wyśmienicie rozpracował Smitha w ostatniej rundzie i miał Amerykanina na deskach. Niskie kopnięcia mieszane z wysokimi kopnięciami sprawiły, że Anthony się całkowicie pogubił, a srogo okopana wykroczna noga odmówiła posłuszeństwa. Bez wątpienia na punkty wygra Walker!

Zostaw ocenę
0
0
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments