ufc 296 paddy pimblett zdominował tony'ego fergusona

UFC 296: Paddy Pimblett zdominował Tony’ego Fergusona!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 grudnia 2023

Paddy Pimblett i Tony Ferguson zmierzyli się w drugiej walce głównej karty gali UFC 296 w Las Vegas. Pojedynek zakontraktowano w kategorii lekkiej.

Podczas gali UFC 296 w Las Vegas doszło do zderzenia prawdziwego weterana organizacji UFC ze wschodzącą gwiazdą najlepszej ligi MMA na świecie. W drugiej walce głównej karty spotkali się doświadczony Tony Ferguson oraz Paddy Pimblett powracający po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

Dla Fergusona walka z „Paddym” to ostatnia szansa na utrzymanie kontraktu w UFC. Dla Pimbletta starcie z „El Cucuyem” to okazja do zgarnięcia najcenniejszego skalpu w dotychczasowej karierze.

UFC 296: Ferguson vs. Pimblett – wynik

Dobry high kick oraz low kick ze strony Paddy’ego. Ferguson póki co atakuje głównie pięściami. Dobry middle kick Pimbletta. Ładny kontrujący prawy w wykonaniu Tony’ego. Anglik rusza do ataku. Ferguson odpowiada lewymi. Pimblett trafia w stójce prawym, ponawia atak i widząc, że Tony się cofa Paddy atakuje latającym kolanem. Ferguson ląduje na macie, gdzie Anglik wyprowadza masę uderzeń. Ferguson przetrwał tylko dzięki temu, że runda dobiegła końca.

W drugiej odsłonie zawodnicy dość szybko wylądowali w parterze. Ferguson atakuje łokciami z dołu i stara się wypracować nieaktywność rywala. Pimblett rozpuścił ręce i atakuje mocnymi ciosami ground and pound. Tony stara się sklejać do rywala unikając większych obrażeń. Ferguson kreatywnie pracuje z pleców jednak Baddy sporadycznie atakuje z góry. Anglik w zasadzie spędził całą rundę na górze.

Niespodziewanie Paddy wygląda na bardzo zmęczonego na początku trzeciej odsłony. Ferguson trafia długimi prostymi na korpus rywala, raz po raz odbierając mu tlen. Ładna akcja zapaśnicza w wykonaniu Anglika, który obalił Amerykanina. Pimblett atakuje ground and pound. Pimblett kontynuuje pracę. Ferguson szukał miejsca i chciał udusić rywala gilotyną jednak nic z tego nie wyszło. Anglik kończy walkę na górze.

Paddy Pimblett pokonał Tony’ego Fergusona po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments