ufc 295 jones vs miocić prochazka vs pereira oficjalny trailer

UFC 295: Jones vs. Miocić, Prochazka vs. Pereira – oficjalny trailer [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 października 2023

Organizacja UFC udostępniła oficjalny trailer gali UFC 295, która odbędzie się 11 listopada w Nowym Jorku. W walce wieczoru zmierzą się Jon Jones i Stipe Miocić. Stawką tego starcia będzie pas kategorii ciężkiej. W co-main evencie Jiri Prochazka i Alex Pereira zawalczą o wakujący pas dywizji półciężkiej. Video zapowiedź podkręca hype na UFC 295!

Jon Jones i Stipe Miocić wreszcie zmierzą się w octagonie najlepszej ligi MMA na świecie. Organizacja UFC planowała ten pojedynek nie tyle od miesięcy co od lat, a fani na całym świecie wyczekują na rozstrzygnięcie tego kto jest najlepszym ciężkim w historii UFC. Do pojedynku Jones vs. Miocić dojdzie na gali UFC 295 w Nowym Jorku.

Faworytem tego starcia będzie Jon Jones, który w marcu udanie zadebiutował w kategorii ciężkiej dusząc Ciryla Gane w pierwszej rundzie. Dla „Bonesa” był to powrót do zawodowych startów po trzyletniej przerwie.

Stipe Miocić także ma na koncie długą przerwę. Strażak z Ohio po raz ostatni wszedł do octagonu w marcu 2021 roku kiedy to przegrał z Francisem Ngannou przez nokaut. Miocić przed walką z Jonesem zapowiada, że wreszcie znalazł kilka miesięcy, które może w pełni poświęcić na przygotowania do walki w UFC.

W drugiej z walk wieczoru zobaczymy pojedynek Jiriego Prochazki z Alexem Pereirą. Obaj zawodnicy byli mistrzami organizacji UFC. Czech był championem właśnie w dywizji do 93 kilogramów natomiast Brazylijczyk był posiadaczem pasa kategorii średniej. Teraz stawką pojedynku Prochazka vs. Pereira będzie wakujacy pas mistrzowski kategorii półciężkiej.

Jiri Prochazka ostatni pojedynek stoczył w czerwcu 2022 roku. Czech pokonał wtedy Glovera Teixeirę i odebrał mu pas mistrzowski. Warto wspomnieć, że Glover jest klubowym kolegą i przyjacielem Pereiry. Niestety później Czech nabawił się ciężkiej kontuzji barku i musiał przejść operację. Zgodnie ze sportowym duchem podjął przy okazji decyzję o zwakowaniu pasa.

„Poatan” w trakcie nieobecności Prochazki stoczył, aż cztery walki! Pereira pokonał Stricklanda, Adesanyą, następnie przegrał z Adesanyą i w swoim ostatnim występie wygrał z Janem Błachowiczem co okazało się przepustką do walki o pas!

UFC 295: Jones vs. Miocić – oficjalny trailer

Organizacja UFC udostępniła oficjalny trailer gali UFC 295 w Nowym Jorku. 11 listopada w octagonie UFC zmierzą się Jon Jones i Stipe Miocić. Stawką tej walki będzie pas królewskiej kategorii wagowej. W co-main evencie bój stoczą Jiri Prochazka i Alex Pereira.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments