ufc 294 khamzat chimaev pokonał kamaru usmana na punkty

UFC 294: Khamzat Chimaev pokonał Kamaru Usmana na punkty

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 21 października 2023

W co-main evencie gali UFC 294 zmierzyli się Kamaru Usman i Khamzat Chimaev. Pojedynek zakontraktowano w limicie dywizji średniej. Khamzat Chimaev pokonał Kamaru Usmana na punkty po większościowej decyzji sędziów.

Khamzat Chimaev pierwotnie miał zmierzyć się z Paulo Costą jednak Brazylijczyk doznał infekcji łokcia i musiał poddać się operacji. Costa nie zdołał wrócić do pełni sił i w karcie walk UFC 294 zastąpił go Kamaru Usman.

Były mistrz kategorii półśredniej zgodził się przyjąć pojedynek z niebezpiecznym Chimaevem. Usman wskoczył do rozpiski na kilka dni przed galą co sprawiło, że wielu ekspertów i zawodników UFC skazywało go na porażkę.

Wszystkie wydarzenia organizacji UFC można obstawić i oglądać na stronie lub w aplikacji eFortuna.pl. Wystarczy zarejestrować konto, a następnie wypełnić pierwszy kupon. Oglądaj UFC 294 tutaj.

UFC 294: Usman vs. Chimaev – relacja, wynik

Obaj zawodnicy rozpoczęli od kopnięć. Khamzat Chimaev szybko skrócił dystans i poszedł po sprowadzenie. Borz wycina Usmana jednak ten broni się i wraca na nogi pod siatką. Khamzat wpina się za plecy rywala i zaczyna pracować ciosami. Bardzo mocne ground and pound Chimaeva. Usman stara się bronić jednak znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Chimaev stara się wykluczyć prawą rękę Kamaru. Chwila przestoju. Krótkie ciosy ze strony Khamzata. Kamaru wstaje i po chwili skacze w przód z Chimaevem wpiętym za plecami. Khamzat nadal pracuje nad wpięciem duszenia. Wygląda na to, że Usman zdoła wytrzymać i przetrwać pierwszą rundę.

Spokojniejsze otwarcie drugiej rundy. Kamaru Usman markuje sprowadzenie i atakuje głowę rywala. Potężny middle kick w wykonaniu Khamzata. Dużo przyruchów i krótkich ciosów z obu stron. Chimaev okopuje nogę wykroczną Kamaru. Chimaev wypuszcza high kick jednak Usman przyjął to na gardę. Ładne niskie kopnięcie Usmana. Chimaev przenosi walkę na matę jednak tam Kamaru Usman dobrze się broni wypracowując nieaktywność rywala dzięki żelaznemu chwytowi.

Khamzat Chimaev szybko nurkuje w nogi rywala jednak Kamaru Usman łatwo się wybronił. Usman trafia kombinacją lewy-prawy. Chimaev odpowiada. Kamaru wybronił kolejną próbę sprowadzenia. Wymiana ciosów w krótkim dystansie. Kamaru trafia raz, drugi. Khamzat Chimaev w opałach! Były mistrz kategorii półśredniej pokazuje klasę w trzeciej rundzie! W końcu Chimaev uzyskuje sprowadzenie. Usman w półgardzie. Borz nie wyprowadza zbyt wielu ciosów z góry. Sporo krótkich ciosów z dołu w wykonaniu Usmana. Usman wstaje! Niesamowita wymiana w końcówce. O wyniku walki zadecydują sędziowie.

Khamzat Chimaev pokonał Kamaru Usmana na punkty po większościowej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pierwszy
1 miesiąc temu

pierwszy jestem 🤣🤣