Trener Ngannou zdradził kulisy rozmowy z Daną Whitem! „Francis powiedział: jeśli to zrobię, to…”

S
0
Opublikowano: 17 stycznia 2023

Wciąż czekamy na jakiekolwiek oświadczenie ze strony Francisa Ngannou w sprawie odejścia z UFC. Głos tymczasem w programie „The MMA Hour” zabrał jego trener, Erick Nicksick.

Choć brano to pod uwagę już od jakiegoś czasu, wiadomość o odejściu dzierżącego pas wagi ciężkiej Francisa Ngannou z największej federacji MMA zaskoczyła bardzo wiele osób. Tym bardziej, że wszyscy niejako dowiedzieli się o tym… z reklamy na ścianach T-Mobile Areny w Las Vegaas. Tam bowiem pojawiła się zapowiedź starcia o mistrzowski tytuł pomiędzy Cirylem Gane, a Jonem Jonesem.

Francuz zostanie zatem zapamiętany (oczywiście do czasu ewentualnego powrotu) jako ostatni oponent „The Predatora” w UFC. Dana White potwierdził doniesienia o rozstaniu na konferencji prasowej po ostatniej gali w Apex. Prezydent federacji w dość gorzkich słowach wypowiedział się na temat swojego byłego już fightera, o czym przeczytać możecie TUTAJ: Dana White krytykuje Francisa Ngannou: „Waży ponad 300 funtów! Chce bić się ze słabszymi rywalami za więcej kasy.”

Głos w tej sprawie zabrał główny trener Ngannou, Erick Nicksick. Szkoleniowiec Xtreme Couture na łamach programu „The MMA Hour” w mocnych słowach skomentował wypowiedź White’a, a także zdradził szczegóły jednego ze spotkań sprzed roku.

„Walczył z kolejną wschodzącą gwiazdą Cirylem Gane, fenomenem, na jednej pi***olonej nodze. Przeciwko naszym zaleceniem. Chcesz mi powiedzieć, że Francis się przestraszył? On się nikogo nie boi. Robi to, co uważa za słuszne dla siebie.”

„Spotkaliśmy się z Daną oraz Hunterem [Campbellem] tuż po UFC 270 i miło spędziliśmy kolację. Czułem, że sprawy idą się w dobrym kierunku. Wsiedliśmy do samochodu, a Francis spojrzał na mnie i powiedział: jeśli podpiszę tę umowę, nie dając sobie żadnej szansy, nie robiąc wszystkiego tego, co obiecałem, że zrobię, to jestem sprzedawczykiem. Nie zgadzam się na to. Jestem w miejscu, z którego mogę coś zmienić.”

Kursy bukmacherskie na walkę Jon Jones vs Ciryl Gane

Gale UFC 285, w tym pojedynek o pas wagi ciężkiej obstawisz i obejrzysz na żywo u bukmachera Fortuna. Wystarczy zarejestrować się tutaj.Na start otrzymasz również darmowe 20 zł do wykorzystania na dowolny zakład oraz zakład bez ryzyka do 600 zł.

-> Odbierz bonus na galę UFC 285

Zostaw ocenę
0
0