makhachev ma walczyć w nowym jorku zdaniem trenera

Trener Makhacheva wskazał miasto w którym mistrz musi zawalczyć i nazwiska rywali!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 21 lutego 2024

Trener Islama Makhacheva odniósł się do najbliższych celów i planów mistrza kategorii lekkiej. Mendez wskazał halę i miasto w którym Islam koniecznie powinien stoczyć walkę.

Javier Mendez to główny trener American Kickboxing Academy. W trakcie swojej długiej pracy wychował wielu mistrzów. Mendez szkolił między innymi Caina Velasqueza, Luke’a Rockholda, Daniela Cormiera, a także był jednym z dwóch trenerów Khabiba Nurmagomedova.

Teraz Mendez skupia się na prowadzeniu kariery Islama Makhacheva, mistrza organizacji UFC w kategorii lekkiej. Zdaniem Javiera Mendeza idealną lokalizacją na powrót Islama jest legendarna hala Madison Square Garden w Nowym Jorku. Główny trener AKA widzi w takim starcie duży potencjał marketingowy.

– Mam nadzieję, że po ramadanie Islam zawalczy w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Jest to bardzo dobre pod względem biznesowym by Islam walczył w USA. To jest to co ja bym chciał dla niego jednak póki co na horyzoncie nie ma żadnej propozycji. UFC zapewne ogłosi jego powrót, jednak jeszcze nie teraz.

Mendez potwierdził także plany, które wcześniej wstępnie ujawnił Makhachev. Trener uważa, że jego podopieczny powinien stoczyć jeszcze dwie walki w kategorii lekkiej, a następnie podjąć próbę wywalczenia pasa kategorii półśredniej.

– Justin Gaethje, Charles Oliveira, a następnie walka o pas kategorii do 77 kilogramów. To są plany i moje pomysły na karierę Islama. Chciałbym, żeby Makhachev zdobył pas dywizji półśredniej w 2025 roku. Wiem, że on też tego chce, a jeśli uda się nam zrobić dwie walki w kategorii lekkiej w tym roku to oferta od UFC na pojedynek o pas wyższej kategorii pewnie wpłynie szybciej.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments