bajor o treningach z prochazką i pestą ksw

Szymon Bajor wspomina wspólne sparingi z Viktorem Pestą i Jirim Prochazką [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 grudnia 2023

Szymon Bajor zmierzy się na gali XTB KSW 89 z Viktorem Pestą. W trakcie rozmowy z Jarem, Rzeszowianin wspomniał, że w przeszłości sparował z Czechem.

Szymon Bajor powróci 16 grudnia do okrągłej klatki federacji KSW. Bajor ostatni pojedynek stoczył w lipcu na gali KSW 84 kiedy uległ Philowi de Friesowi w walce mistrzowskiej.

Po nieudanej próbie wywalczenia mistrzowskiego pasa Polak spróbuje się odbudować w starciu z doświadczonym Viktorem Pestą. Czech w trakcie kariery walczył dla tak prestiżowych organizacji jak UFC czy PFL.

Jarek Świątek przeprowadził rozmowę online z Szymonem Bajorem. W trakcie dyskusji Szymon wspomniał wspólne sparingi z Viktorem Pestą, które miały miejsce niemal 10 lat temu w Witkowie.

– Viktor to solidny zawodnik, walczył dla takich organizacji jak UFC, PFL czy Octagon. No to nie jest gość z pierwszej łapanki. 10 lat temu, dokładniej w 2014 roku w lipcu, więc dziewięć i pół roku temu spotkaliśmy się na pewno na jednym obozie w Witkowie. Mam luki w pamięci, ale może nawet na dwóch. Miałem przyjemność zrobienia kilku treningów właśnie z Viktorem, on był chyba wtedy jeszcze przed UFC. Był też wtedy Jiri Prochazka, był Marcin Tybura, fajny skład obozu.

– Pamiętam Viktora jako mocnego zapaśnika, on po prostu jak chwycił nogę, chwycił gdzieś tam w pas to nie kalkulował tylko wynosił do góry. Silny grzbiet, silne nogi, po prostu wykorzystywał tę swoją siłę fizyczną i w taki sposób walczył. Troszkę stójkowo może ja miałem większą przewagę, zapaśniczo, grapplingowo zdecydowanie Viktor Pesta miał przewagę nade mną.

– Także ten okres 10 lat pokaże jak ja przepracowałem te 10 lat, a jak Viktor. Zobaczymy czy coś się zmienia, czy gdzieś te przewagi na innych płaszczyznach będą teraz bardziej widoczne, czy one po prostu zanikną. Sam jestem bardzo ciekawy tego pojedynku, jak tylko usłyszałem, że moim przeciwnikiem będzie Viktor Pesta to powiedziałem 'Wow, kurde super!. Pokaże mi to po prostu co zrobiłem przez ostatnie dziesięć lat.

Szymon Bajor i Viktor Pesta zmierzą się w sobotę 16 grudnia na gali XTB KSW 89 w Gliwicach. Będzie to jedyny pojedynek w kategorii ciężkiej zakontraktowany na ten event.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments