szef ksw odpowiada na zarzuty dotyczące sędziów walki khalidov vs adamek

Szef KSW mocno odpowiada na zarzuty dotyczące sędziów walki Khalidov vs Adamek: „Jest bałagan w świecie boksu!”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 lutego 2024

Martin Lewandowski odniósł się do zamieszania jakie powstało po wypowiedzi Mateusza Borka. Szef KSW odpowiedział na zarzuty dotyczące sędziów walki Khalidov vs. Adamek.

Mamed Khalidov i Tomasz Adamek stoczą pojedynek bokserski na gali XTB KSW EPIC w Gliwicach. Wczoraj Mateusz Borek zasugerował, że pojawiły się problemy przed walką na gali KSW. Zdaniem dziennikarza starcie Khalidov vs. Adamek miało być sędziowane i punktowane przez sędziów z kickboxingu oraz MMA.

W środowisku kibiców natychmiast zawrzało, źli byli zwłaszcza pasjonaci boksu, a co za tym idzie kibice Tomasza Adamka. W sieci pojawiły się komentarze, że to „żenada” i „totalna amatorszczyzna”.

Dziś do tego tematu odniósł się Martin Lewandowski. Szef KSW udzielił wywiadu dziennikarzowi Arturowi Mazurowi prowadzącemu program Klatka po Klatce.

– To jest nieprawda! Będą sędziowie, którzy sędziują walki bokserskie. Prawdą jest, że nie będą to sędziowie podlegający pod Unię czy Polski Związek Bokserski dlatego, że walka Khalidov vs Adamek nie jest sankcjonowana przez nich, ponieważ odbywa się w klatce.

Nim przejdziemy do dalszej części wypowiedzi szefa KSW przypominamy o doskonałej promocji, w której można zgarnąć kod PPV na galę KSW EPIC.

Oglądaj KSW EPIC za 10 zł – odbierz KOD PPV

KSW EPIC, możesz obejrzeć za 10 zł! Bukmacher Fortuna przygotował specjalną ofertę dla nowych użytkowników, którzy czekają na walkę Khalidov – Adamek. Jak otrzymać kod PPV na galę KSW Epic? Poniżej znajdziesz zasady opisane krok po kroku:

  1. Załóż konto w eFortuna – KLIKAJĄC TUTAJ – koniecznie z tego linku promocyjnego + zaznacz zgody marketingowe
  2. Wpłać depozyt minimum 25 zł.
  3. Postaw pierwszy kupon z dwoma zdarzeniami na galę KSW EPIC za minimum 10 zł.
  4. GOTOWE! Kod PPV otrzymasz SMS-em lub na adres email.

WAŻNE! Pamiętaj, że musi to być pierwszy kupon po założeniu konta (dwa zdarzenia z KSW Epic na kuponie). Aby odebrać bonus musisz otworzyć konto Z TEGO LINKU. Ilość darmowych kodów jest ograniczona i wynosi tylko 150 sztuk. Kto pierwszy, ten lepszy!

Fortuna to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Szef KSW odpowiada krytykom walki Khalidov vs Adamek

Martin Lewandowski podkreślił, że jedyną zmianą jest iż zamiast ringu starcie odbędzie się w okrągłej klatce KSW.

– Mieliśmy takich kilka pomysłów, żeby wziąć sędziów (z Unii) jednak nie dostali oni zgody. To jest jeden aspekt, ale drugi jest taki, że nawet gdyby była ta walka sankcjonowana, no niestety i tutaj jedną szpilę wcisnę w to środowisko bokserskie. Akurat co do sędziowania w boksie polskim można mieć bardzo dużo zarzutów i tutaj myślę, że większość z państwa jak i tutaj kolega Artur (Mazur) zgodzi, że sędziowanie w boksie wygląda bardzo źle.

Szef KSW zaznaczył, że do każdej dyscypliny sportu przygotowano grono sędziów, którzy na co dzień zajmują się właśnie sędziowaniem tej jednej konkretnej dyscypliny.

– My mamy sędziów i tu proszę mi wierzyć to są sędziowie, którzy byli bardzo mocno pod lupą. Wszyscy mają doświadczenie. Jeżeli to będzie walka w muay thai, czy to będzie submission fighting czy to będzie właśnie walka bokserska. Wszyscy są aktywnymi sędziami, którzy sędziują i punktują. To jest nieprawda (mówienie), że to są sędziowie, którzy nie mają doświadczenia, albo że nie sędziują walk bokserskich. Sędziują walki bokserskie, tylko nie pod Polskim Związkiem Boksu czy Unią, ja już nawet nie wiem jak te organizacje się nazywają.

Ostatecznie Martin Lewandowski zdementował słowa Mateusza Borka, obstając przy swojej opinii na temat arbitra ringowego oraz sędziów punktowych walki Khalidov – Adamek. Na koniec szef KSW rzucił, że w świecie boksu jest bałagan.

– No nie! No właśnie to są sędziowie boksu. Naprawdę potwierdzam swoje słowa. Po prostu będą to sędziowie, którzy sędziują walki bokserskie, a ponieważ jest bałagan ogólnie w świecie boksu. Dlatego większość społeczeństwa ma wrażenie, że ci którzy się nie pojawiają na walkach bokserskich organizowanych i sankcjonowanych przez Unię czy Związek… nie sędziują wcale. Jak wiemy tam jest zamieszanie.

Kto wygra walkę Khalidov vs. Adamek?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments