sergio pettis porównał sprzedaż bellatora do likwidacji dywizji muszej ufc

Sergio Pettis porównał sprzedaż Bellatora do ciężkiej sytuacji która spotkała go w UFC

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 listopada 2023

Sergio Pettis porównał plotki o sprzedaży organizacji Bellator do trudnej sytuacji która spotkała go w przeszłości w organizacji UFC. Co miał na myśli mistrz Bellatora w kategorii koguciej?

Sergio Pettis to mistrz Bellatora w kategorii koguciej. Młodszy z braci Pettis podpisał kontrakt z Bellatorem pod koniec 2019 roku i od tamtej pory pozostaje niepokonany w organizacji zarządzanej przez prezesa Scotta Cokera.

Pettis w krótkim czasie pokonał tak znane nazwiska jak Ricky Bandejas, Juan Archuleta, Kyoji Horiguchi i Patricio Pitbull Freire. „The Phenom” szybko ustabilizował swą pozycję na topie dywizji do 62 kilogramów.

W przeszłości Sergio walczył w organizacji UFC, gdzie toczył boje w kategorii muszej. To właśnie do tej sytuacji odniósł się zawodnik, gdy został zapytany o plotki na temat sprzedaży i przyszłości organizacji Bellator.

„Czuję się tak jakbym już raz był w podobnej sytuacji. Kiedy walczyłem w kategorii muszej w UFC i szykowałem się do walki z Jussierem Formigą nagle, na dwa dni przed galą dowiedziałem się, że UFC planuje zamknięcie dywizji. Strasznie namieszało mi to w głowie, nawet miałem takie myśli: 'Po co mam wygrać skoro i tak nie zapewni mi to walki o pas’. Myślę że to doświadczenie wiele mnie nauczyło.”

Pettis stwierdził, że dzięki dawnym doświadczeniom teraz może podejść do sprzedaży lub zamknięcia organizacji Bellator z chłodną głową. Zawodnik z Milwaukee dodał:

„Szczerze nic poza walką mnie nie interesuje. Cokolwiek stanie się z Bellatorem to się stanie i już. Jestem ich mistrzem, jestem z tego dumny i planuję pozostać mistrzem po piątkowej nocy w Chicago. Myślę, że wygrana nad Patchym otworzy mi wiele drzwi. Kiedyś w UFC powiedzieli mi, że potrzebuję serii zwycięstw, aby do nich wrócić. Przestałem się tym przejmować, zacząłem po prostu podchodzić do tematu z walki na walkę, skupiać się na najbliższym rywalu i to przyniosło sukces. Mam 30 lat, dość późno dojrzałem jak na zawodnika MMA jednak uważam, że wciąż nie pokazałem wszystkiego i w ciągu najbliższych pięciu lat zamierzam pokazać pełnię swych umiejętności i udowodnić, że jestem jednym z najlepszych zawodników na świecie.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments