sean strickland odrzucił ofertę walki z paulo costą na ufc 302

Sean Strickland odrzucił walkę z Paulo Costą na UFC 302! Szokująco niska oferta UFC!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 kwietnia 2024

Sean Strickland odrzucił ofertę na pojedynek z Paulo Costą na gali UFC 302. Choć wstępnie Amerykanin zaprzeczał że nie zgodził się na walkę, kolejnymi wpisami potwierdził decyzję.

W ostatnich dniach Paulo Costa przekazał dziennikarzom i kibicom informację o tym, że Sean Strickland odrzucił ofertę walki na dużej gali UFC 302, która odbędzie się 1 czerwca w Newark.

Sean Strickland najpierw szybko zaprzeczył słowom Brazylijczyka i napisał, że żadnej oferty nie odrzucił, a tylko zapytał przedstawicieli biura UFC jakie wynagrodzenie miałby otrzymać za pojedynek.

Strickland ujawnia szokująco niską ofertę UFC

Były mistrz kategorii średniej był jednak najwyraźniej niezadowolony z oferty na starcie z Costą, gdyż zapytał na twitterze:

– Tak z ciekawości… Jak myślicie ile zaoferowany mi za walkę z Costą na siedem tygodni przed galą? Mowa o podstawie kontraktu.

Jeden z kibiców szybko skomentował:

– 200 tysięcy dolarów podstawy, dodatkowe 200 tysięcy dolarów w przypadku wygranej, bonusik 10 tysięcy dolarów za fight week.

Sean Strickland odpisał:

– Blisko, jednak zaoferowano mi mniej.

W innym poście dopytywany o to kiedy zostanie ogłoszona jego kolejna walka Strickland napisał jednak:

– Walczę z UFC o wyższą wypłatę. Albo wszystko wkrótce się rozstrzygnie, albo relacje między mną, a UFC staną się dziwne.

Wyraźnie widać, że organizacja UFC nie docenia byłego championa dywizji do 84 kilogramów. Lubiany przez amerykańskich fanów reprezentant teamu Xtreme Couture powinien otrzymać zdecydowanie lepszą propozycję z biura UFC.

Śmiało można zatem powiedzieć, że Strickland odrzucił pierwszą ofertę by negocjować wyższą stawkę za pojedynek z Brazylijczykiem. Jeśli jednak Sean „przestrzeli” ze swoimi wymaganiami to może szybko wypaść z obiegu i matchmakerzy znajdą Paulo Coście innego rywala.

Nie od dziś wiadomo bowiem, że w siedzibie UFC nie przepadają za zawodnikami, którzy nie tylko odmawiają, ale i stawiają wygórowane wymagania finansowe.

Gala UFC 302 nie ma w tej chwili main eventu, więc zapewne planowano, że to właśnie pojedynek Stricklanda z Costą miałby uświetnić powrót najlepszej ligi MMA na świecie do New Jersey.

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments