sean o'malley pokonał marlona verę po bitwie na ufc 299

Sean O’Malley pokonał Marlona Verę po ciężkiej bitwie na UFC 299!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 10 marca 2024

W walce wieczoru gali UFC 299 w Miami zmierzyli się Sean O’Malley i Marlon Vera. Stawką pojedynku Sugara z Chito był pas mistrzowski kategorii koguciej.

W najważniejszym pojedynku gali UFC 299 w Miami oko w oko stanęli Sean O’Malley i Marlon Vera. Pojedynek Amerykanina z Ekwadorczykiem był rewanżowym starciem.

W pierwszej walce górą był „Chito”, który kopiąc „Sugara” doprowadził do kontuzji nogi rywala, a następnie dobił go łokciami w parterze. Stawką rewanżu jest oczywiście pas mistrzowski UFC w kategorii do 62 kilogramów.

Czy O’Malley wziął rewanż? A może drugi raz górą był Vera? Relacja z walki wieczoru UFC 299.

Chito rozpoczął od front kicka. Upkick O’Malleya. Sporo niskich kopnięć. Dużo przyruchów i badania z obu stron jednak mało konkretów. O’Malley zaczyna wykorzystywać przewagę zasięgu. Świetna próba wysokiego kopnięcia w wykonaniu Very. Sugar dobrze miesza ataki na głowę z długimi prostymi na korpus rywala.

Dobra obrotówka O’Malleya na gardę Chito. Ekwadorczyk odpowiada identycznym atakiem. Wymiana ciosów w stójce. Częściej i celniej trafia Sean O’Malley. Sugar rozkręca się z kombinacjami bokserskimi. Chito odpowiada mocnym middle kickiem. O’Malley trafia kolanami i kopnięciami. Vera w wielkich tarapatach. Sugar kontynuuje destrukcję seriami ciosów. Chito odgryza się kombinacją, ale O’Malley wyprowadza potężnego high kicka. Celny cios Seana pod koniec rundy po którym Chito aż przyklęknął.

Sean O’Malley dobrze porusza się na nogach, jest szybki i celnie trafia Verę. Mistrz kontynuuje dobrą pracę, natomiast pretendent ma problem ze znalezieniem okazji na skontrowanie O’Malleya. Sean jest wszechstronniejszy w stójce i wyprowadza ciosy pod wieloma kątami. Udany atak na żebra po którym Vera tylko zacisnął zęby. Dobra akcja ofensywna Chito.

Marlon Vera otwiera czwartą rundę świetnym latającym kolanem. Ekwadorczyk podkręca tempo i jest aktywniejszy. Świetna kombinacja Very i kolejne latające kolano. O’Malley zachwiał się na nogach. Kolejna dobra akcja pretendenta! Niesamowita praca Chito przynosi efekty. Pretendent zaciągnął mistrza na głęboką wodę. O’Malley odgryza się dobrą kombinacją. Wymiana ciosów. Zawodnicy stoją na środku octagonu i wypuszczają cios za ciosem. Runda na konto Chito.

Mocny prawy O’Malleya. Dobra seria ciosów zakończona potężnym kolanem w wykonaniu Seana. Chito w opałach. Wymiana ciosów w której Vera odgryza się Sugarowi. Rundę bez wątpienia wygrywa Sean, który tym samym zrobił wystarczająco wiele by obronić mistrzowski pas kategorii koguciej.

Sean O’Malley pokonał Marlona Verę po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments