scott askham odszedł z ksw

Scott Askham nie jest już zawodnikiem KSW

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 grudnia 2023

Federacja KSW oficjalnie potwierdziła rozstanie z byłym mistrzem kategorii średniej. Scott Askham będzie kontynuował zawodową karierę w innej organizacji MMA.

Scott Askham nie będzie kontynuował kariery w federacji KSW. Na oficjalnym profilu KSW na platformie X pojawiła się informacja potwierdzająca rozstanie z Anglikiem.

Scott Askham to weteran organizacji UFC, który po przejściu do KSW w zasadzie toczył boje wyłącznie z topowymi zawodnikami najlepszej europejskiej organizacji MMA. Askham dwukrotnie pokonał Michała Materlę, stoczył także trzy pojedynki z Mamedem Khalidovem, z którego jeden wygrał. Ponad to w okrągłej klatce KSW Askham zanotował także wygrane starcie z Marcinem Wójcikiem.

Wraz z upływem czasu KSW coraz rzadziej sięgało po usługi zawodnika z Doncaster i ten zdecydował się walczyć gdzie indziej. Askham w listopadzie wystąpił na gali Oktagon MMA w Manchesterze, co w tamtym czasie uznawano za wypożyczenie.

Teraz wydaje się jednak, że Scott będzie chciał zostać w organizacji, która ponownie zawita na Wyspy Brytyjskie już 27 stycznia z galą Oktagon 52 w Newcastle.

Scott Askham skomentował sprawę na instagramie, gdzie podziękował za wieloletnią współpracę:

– Jedne drzwi się zamykają, żeby otworzyć drugie! Dziękuję KSW oraz polskim fanom! Polska była wspaniała dla mnie! Przeżyłem tak jedne z moich najlepszych momentów w karierze! Dziękuję wszystkim i do zobaczenia wkrótce!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments