salahdine parnasse ksw 93 zagraniczny rywal

Salahdine Parnasse zmierzy się z zagranicznym rywalem na KSW 93 w Paryżu

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 22 stycznia 2024

Martin Lewandowski w rozmowie z Arturem Mazurem ujawnił, że widzi dwie opcje dla Salahdine’a Parnasse’a na galę KSW 93 w Paryżu.

Kiedy ogłoszono galę KSW 93 w Paryżu oraz udział Salahdine’a Parnasse w main evencie wydarzenia natychmiast rozpoczęła się dyskusja na temat tego kto będzie rywalem Francuza.

Polscy kibice najchętniej widzieliby starcie Parnasse’a z Marianem Ziółkowskim, czyli walkę do której miało dojść na gali XTB KSW Colosseum 2. Niestety obóz podwójnego mistrza stawia tutaj warunki i sam Salahdine nie chce teraz myśleć o potyczce z „Golden Boyem”.

Na ten temat wypowiedział się Martin Lewandowski. Współwłaściciel federacji KSW w trakcie rozmowy z Arturem Mazurem w programie „Klatka po Klatce” przyznał, że Ziółkowski to jedyna „Polska” opcja na rywala Francuza.

– Był taki pomysł, nie mogę powiedzieć tak czy nie. Jeżeli jakikolwiek zawodnik Polski miałby zawalczyć z Salahdinem – będzie to Marian Ziółkowski. Jeżeli nie będzie to Marian, to nie chcę, żeby z Salahdinem walczył Polak.

Wiele wskazuje zatem na to, że Parnasse zmierzy się z zagranicznym rywalem i tutaj pojawia się kolejny problem, gdyż walka o tymczasowy tytuł mistrzowski między Leo Brichtą, a Valeriu Mirceą została zestawiona na 17 lutego.

Wygrany starcia Brichta – Mircea będzie miał zatem zaledwie półtora miesiąca na przygotowanie do walki i ponownego zbijania wagi. Nie wspominamy nawet o tym, że przecież zwycięzca także może doznać urazu w trakcie starcia.

Wydaje się zatem nieuniknione, że KSW spróbuje zakontraktować mocne zagraniczne nazwisko i w okrągłej klatce zamelduje się nowy zagraniczny nabytek, który będzie musiał stawić czoła utalentowanemu fighterowi.

Martin Lewandowski skomentował także aktualną sytuację kontraktową Salahadine’a Parnasse:

– Jesteśmy umówieni na rozmowy 7 kwietnia. Po prostu wtedy dojdzie do wypełnienia kontraktu. Mamy nakreśloną przyszłość, oczywiście Atch, jego manager zna moją propozycję. Powalczę o Salahdine’a, nie po to go tyle lat budowaliśmy, żeby go teraz odpuścić. Uważam go za bardzo cenne aktywo. Nikt z nas teraz nie rozmawia, ustaliliśmy że do gali w Paryżu nie ma o czym rozmawiać bo już wszystko zostało powiedziane.

Gala KSW 93 odbędzie się 6 kwietnia w Adidas Arena w Paryżu.

Kto będzie rywalem Salahdine'a Parnasse na gali KSW 93 w Paryżu?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mmmmmm
5 miesięcy temu

Gamer dawaj go 🙂