Roberto Soldić zachwycony Mikey Musumenci

Roberto Soldić z zachwytem o zawodniku: „Już jest legendą. Zwarłem się z nim w klinczu, jest bardzo silny…”

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 28 sierpnia 2023

Na oficjalnej stronie organizacji ONE pojawił się wywiad z Roberto Soldiciem. Tym razem były podwójny mistrz KSW nie wypowiadał się jednak na swój temat. „Robocop” mówił z uznaniem o innym zawodniku. Mowa o Mikeyu Musumenci, doskonałym grapplerze, którego umiejętnościami zachwyca się Soldić.

Roberto Soldić wciąż oczekuje na swoją pierwszą wygraną w organizacji ONE Championship. Były podwójny mistrz KSW póki co nie może zaliczyć przygody z singapurską organizacją do udanych. Na oficjalnej stronie internetowej ONE pojawił się nowy wywiad z Soldiciem.

Tym razem Roberto nie mówił o sobie, a wypowiedział się na temat zawodnika, którego umiejętności mocno go zachwyciły. Mowa o Mikeyu Musumenci, doskonałym grapplerze, który wygrał pięć kolejnych walk grapplingowych w ONE i w swoim kolejnym występie zmierzy się z Shinyą Aokim.

„Mikey Musumenci jest jednym z moich ulubionych zawodników w ONE. Lubię oglądać go w akcji, daje efektowne walki. Podoba mi się, że walki grapplingowe odbywają się na galach ONE. Wszystko w sportach walki jest doskonałe kiedy zestawia się ze sobą dwóch ludzi ze światowej czołówki. Niezależnie od tego czy jest to muay thai, MMA, grappling czy kickboxing fani zawsze otrzymują szaloną walkę. Dlatego ONE jest tak niesamowite, bo tylko ta organizacja to zapewnia.”

Soldić na temat Mikeya Musumenci:

„Myślę, że Mikey pokona Aokiego ponieważ jest bardzo silny. Zwarłem się z nim w klinczu kiedy przebywaliśmy razem w Dosze, jest bardzo silny jak na swoją kategorię wagową, ma świetną technikę. Mikey wyciąga niesamowite techniki, a przy tym jest bardzo spokojny. Już jest legendą w tym sporcie, dlatego nie widzę szans na to by przegrał. Myślę, że Mikey podda Aokiego. Musumenci może zapiąć trójką, pójść po nogę lub zajść za plecy, może wygrać w każdej sytuacji i skończyć to z każdej pozycji.”

Zostaw ocenę
1
1
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DON
9 miesięcy temu

Miał swoje 5 minut w KSW, teraz jest zwykłym zawodnikiem w zagranicznej federacji.